Rektörden büyük icraat! Soyunma odasını giyinme odası yaptı

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, ortalama 10 yıldan buyana talebe, personel ve sivillere hizmet veren GAÜNSPORİUM’da giyim değişiklik yapmak isteyenlerin kullandığı odaların kapılarındaki “Soyunma Odası” yazılarını kaldırtarak yerine “Hanımefendi Giyinme Odası” ve “Bay Giyinme Odası” tabelalarını astırdı.

Yalnız GAUNSPORİUM’a spor yapmak için gidenlerin fark etmiş olduğu bu detay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın konuşmacı olduğu ve Gaziantep Üniversitesi Mavera Kültür ve Kurultay Merkezi’nde düzenlenen Geleneksel Sporlarımız ve Kültürümüz temalı söyleşide Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın tarafınca “Hizmet” olarak katılımcılara duyuruldu.

SALONDA ŞAŞKINLIK YARATTI

Özaydın, şehir protokolünün yanı sıra, fazlaca sayıda öğrencinin doldurmuş olduğu salonda bir sunum yapmış oldu. Sunum esnasında ekrana, “Soyunma Odası Yazısının Giyinme Odası olarak Değiştirilmesi” yazısı yansıtıldı.

Özaydının bu hizmetini, “Spor kompleksimizdeki ‘Soyunma Odası yazılarını, giyinme odası olarak değiştirdik” şeklinde anlatması salonda şaşkınlık yarattı.

ÖĞRENCİLERDEN ELEŞTİRİ YAĞMURU

Etkinliğin peşinden Gaziantep Üniversitesi öğrencileri toplumsal medya hesaplarından Rektör Özaydın’ın rahat bir tabela değişikliğini “Mühim bir hizmet” olarak Bilal Erdoğan ve şehir protokolüne sunmasına tepkilerini dile getirdi.

Bir talebe, “Örnek yer GAÜNSPORİUM. Yüzyılın çalışmasını kaptırmadık dostlar” paylaşımıyla açıklamayı eleştirirken, .bir başka talebe ise, “Tebrikler büyük rektör. Sakın bu şekilde yararlı işleri bırakıp MD amfilerini açmayın” diye tepkisini dile getirdi. Bir talebe de, “Gaziantep Üniversitesi Rektörü soyunma odalarının adını değiştirerek, giyinme odası yaptığını söylemiş oldu. GAÜN öğrencileri olarak tam da buna ihtiyacımız vardı. Teşekkürler hakikaten” şeklinde bir paylaşım yapmış oldu. “Bir talebe ise, “Açıkçası ben bu icraatı beğendim. En kısa sürede “Amfi” için de bir isim değişikliği umuyorum” diye ironi yapmış oldu. Bir başka talebe isim değişikliğini “100 senenin icadı. Ne müthiş bir vaka. Derhal eğlence düzenlememiz lazım bu buluş için” dedi.

GAÜN BİLİM DÜNYASINA DAMGA VURDU!

Gaziantep merkezli bir paylaşım sayfasında Rektör Özaydın’ın tepki çeken açıklaması, “Santa Cruz California Üniversitesi’nde insanların ilk gen haritası tamamlandı. Doğu Finlandiya Üniversitesi’nden bilim adamları, domatesin felcin önlenmesinde yararlı bulunduğunu ortaya koydu. Gaziantep Üniversitesi’nde soyunma odaları, giyinme odası oldu” şeklinde eleştirel paylaşımda bulunulmuş oldu.

“Gaziantep Üniversitesi gene bilimsel dünyaya damgasını vurmuş” şeklinde bir paylaşım icra eden Şahinbey Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Hasan Şencan ise, “Gaziantep Üniversitesi’nin bir süredir adının ihale usulsüzlük ve adrese teslim kadro ilanları, öğrencilerin isyanlarıyla gündeme gelmesi bu şehir için büyük bir haksızlıktır. Rektör Bey’in durumunu artık kentin üst düzey yöneticileri de biliyor. Gaziantep ve Gaziantep Üniversitesi bu şekilde bir haksızlığı hak etmiyor” dedi.

FATMA ŞAHİN, DELİ, TAM BİR DELİ DEMİŞTİ

Yazdığı iki kitabında sayfalarca intihal yapmış olduğu iddiasıyla YÖK Etik Kurulu tarafınca başlatılan araştırma devam eden Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif  Özaydın, İlahiyat Fakültesi öğrencilerine, “Tecim yapın, cebinizde paranız eğer olmazsa namaz kılamazsınız” şeklindeki telkinde bulunmuş olduğu için eleştirilere hedef olmuştu.

Bir süre ilkin Gaziantep’te toplu açılışlar icra eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Büyükşehir Belediye Başkranı Fatma Şahin, “Deli, tam bir deli” benzetmesi yapmış olduğu Rektör Özaydın’ın yönettiği Gaziantep Üniversitesi’nin adı fazlaca sayıda ‘Adrese teslim’ kadro ilanı ve bazı ihaleleri yargı tarafınca iptaliyle de gündeme gelmişti.

Rektör Prof. Dr Arif Özaydın, göreve başladığında üniversiteye spor köyü kuracağı ve Spor Olimpiyatları düzenleyeceği sözü verdikten derhal sonrasında SPORİUM kullanım ücretlerini artırdığı için öğrencilerin tepkisini almıştı. Gaziantep Üniversitesi öğrencileri yurtlarının ışıklarını açıp kapatarak “Açız” çarpıcı sözleri atıp, yemeklerin kalitesiz olmasını da protesto etmişlerdi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.