Putin’in kellesini getirene 1 milyon dolar ödül vereceğini duyurdu

Rus yatırımcı ve milyarder Alex Konanykhin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putinin başına 1 milyon dolar ödül koydu ve Rus askeri yetkililerinden Putini cenk suçlusu olarak tutuklamalarını istedi.

Kripto yatırımcısı olan ve ABDde yaşayan Alex Konanykhin Feysbuk hesabından yapmış olduğu paylaşımda, Anayasal görevlerini yerine getirerek Putini Rus ve internasyonal yasalar uyarınca bir cenk suçlusu olarak tutuklayan görevlilere 1 milyon dolar ödemeye söz veriyorum dedi. Sadece Rus milyarder sonrasında bu paylaşımını kaldırdı.

Konanykhin, Putinin  seçimleri ortadan kaldırarak ve rakiplerini öldürerek Rus anayasasını ihlal ettiğini de iddia etti.

Konanykhin, Business Insidera, Başka insanoğlu benzer açıklamalar yaparsa, Putinin tutuklanıp adalete teslim edilme şansını artırabilir dedi.

Konanykhin, 1992den beri Rusyaya gitmediğini de söylemiş oldu. Putinin misillemesinden korkup korkmadığı sorulduğunda, iş insanı, Putinin rakiplerini öldürmüş olduğu biliniyor. Şu anda milyonlarcası var. dedi.

ABD merkezli gösterim kuruluşu Vicea nazaran, Konanykhinin serveti 300 milyon doları aşıyor

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.