Putin’in gizli sevgilisinin ismini listeden çıkardılar

Rusya ile Ukrayna arasındaki cenk devam ederken Batının uyguladığı yaptırımlar da hız kazanmaya başladı Putinin kızlarına ABDnin yaptırım uygulamasından sonrasında dikkat çekici bir hamle Putinin propaganda makinesi olarak malum NMG adlı medya kuruluşundan geldi.

National Media Group olarak malum kurumun yönetim kurulu başkanı olan 38 yaşındaki Alina Kabaevanın fotoğrafı ve genç hanım ile alakalı bilgiler web sitesinden kaldırıldı. Putinin sevgilisi olduğu iddia edilen Kabaevanın künyeden çıkarılmasının arkasında ise yaptırımlardan kaygı etmesi yayınlandı.

Şirkette vazife almış olduğu için yılda 10 milyon dolar kazanılmış olduğu tahmin edilen Kabaevanın yaptırımlardan korkmuş olduğu öne sürüldü. Hapiste olan Rus muhalif Alexei Navalninin Batıya Kremlinin medyasına yaptırım uygulayın çağrısından sonrasında Kabaevanın kendisi ile alakalı detayları sildirdiği açıklandı.

Navalni, Size National Media Groupu hatırlatmak isterim, Putinin şahsen yönettiği ve yalanlarındaki aslan payının sahibi olan kurum Putinin metresi Alina Kabaeva tarafınca yönetiliyor demişti.

NMG, Kabaevanın fotoğrafı ve bilgilerinin kaldırılmasıyla ilgili bir izahat yapmadı. Kurumun web sitesinde öteki yönetim kurulu üyeleri yer ediniyor. Daha ilkin asla medya ya da iş deneyimi olmayan Kabaeva, 2014ten beri kurumu yönetiyor.
2 OLİMPİYAT MADALYASI VAR

Putinin kendinden 31 yaş ufak sevgilisi Kabaeva’nın emrinde bir Maybach limuzin filosu olduğu ve Moskova’daki seyahatlerinde üst düzey güvenlikler tarafınca korunduğu biliniyor.

Kabaeva, 2 Olimpiyat madalyası, 14 Dünya Şampiyonası madalyası ve 25 Avrupa Şampiyonası madalyası ile ritmik jimnastik tarihinin en madalyalı jimnastikçilerinden biri olarak tanınıyor.  Sporu bıraktıktan sonrasında siyasete atılan Kabayeva, Putinin partisinden milletvekili seçilmişti.

Birçok Rus, Putin’in iki erişkin kızının anası olan 62 yaşındaki eski First Lady Lyudmila ile evliliğinin dağılmasının sebebi olarak Kabaeva’yı görmüştü.

Putin’in iyi ilişkiler sürdürdüğü komşu ülke Belarus’un lideri Alexander Lukashenko, Putin’in boşanma kararının Kabaeva’nın ‘cumhurbaşkanına baskı yapması’ sebebiyle çıktığını ima etmişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.