Putin’in bu görüntüsü gündem oldu: Battaniyesinden bir an olsun ayrılmadı

Rusya ile Ukrayna içinde 75 gündür harp devam ederken bugün Moskovadaki Kızıl Meydanda geniş kapsamlı bir kortej ve kutlama düzenlendi. Rusya, İkinci Dünya Savaşı’nda Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanyasına karşı elde etmiş olduğu zaferi kutlarken, gözler Devlet Başkanı Vladimir Putinin üzerindeydi.

Putinin 11 dakika devam eden konuşmasında en dikkat çekici cümleleri ise kuşkusuz Ukrayna işgalinin lüzumlu bulunduğunu söylemesiydi. Putin, Ukrayna işgali gerekliydi, şundan dolayı Batı bizim topraklarımıza ve buna Kırım da dahil, buraları işgal etmeye hazırlanıyordu” dedi.

Konuşmasının peşinden Putin, askeri geçit törenini seyretmek suretiyle yerini aldı. Putinin sağlığıyla ilgili spekülasyonlar devam ederken, merasim süresince bacaklarının üzerini battaniyeyle örtmüş olması dikkat çekti.

Vlad scoops it up and sits down before his speech

HAVA O SIRADA 9 DERECE CİVARINDAYDI 

Şişme bir mont giyen Putin, merasim süresince yeşil bir battaniyeyle üzerini örterken, daha o alana girmeden battaniyenin Rusya Devlet Başkanının koltuğuna bırakılmış olduğu da ortaya çıktı.

Merasim esnasında Moskovadaki hava sıcaklığının 9 aşama civarı olduğu açıklandı. Durum bu şekilde olunca da Putinin battaniyesi internasyonal basının gündemindeydi.

Sadece Rus liderin bugünkü hitabı, hareketleri ve tavrı adeta hakkında çıkan hastalık söylentilerine cevap niteliğindeydi. Geçit töreni süresince sıhhatli bir görüntü çizen Putin, uzun bir yürüyüşe de çıktı.

Kremlin yetkilileri, Ekim ayında 70 yaşına girecek olan liderlerinin sağlıyla ilgili bir sorun bulunduğunu devamlı reddetti.

Battaniyeyi kullanımı, eski İngiliz dış ilişkiler uzmanı Sir Tony Brentonın Sky Newsde yapmış olduğu yorumlarla beraber gündem oldu.

Sir Tony mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, Battaniye garip bir detay. Putinde tertipli olarak sıhhat sorunları olduğuna dair söylentiler var ve bunlar elbet Kremlin tarafınca kabul edilmedi. Fakat son iki senedir Covid sebebiyle kendini gizliyordu. Artık ortalığa çıkma vakti geldi. Onunla kısa sürede görüşen Macron ve birçok ABDli yetkili, Putinin alıştıklarından daha tutarsız bulunduğunu söylemiş oldu. dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.