Putin ve Zelenskiy görüşecek mi? Yer için Türkiye’yi işaret ettiler

Rusya-Ukrayna savaşı sürerken, iki ülke liderinin görüşmesi için yeni açıklamalar yapılıyor.

Reutersin Interfax Ukrayna haber ajansından aktardığı habere bakılırsa, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukraynalı mevkidaşı Volodymyr Zelenskiyin görüşmesi için Türkiye yer verildi.

Ukrayna görüşme heyeti başkanı David Arakhamia, iki ismin görüşmesinin büyük olasılıkla Türkiyede yapılacağını söylemiş oldu.

TARİH VE YER BELLİ DEĞİL

Arakhamia, Zamanı ve yeri belli değil fakat büyük olasılıkla İstanbulda ya da Ankarada olacağını düşünüyoruz şeklinde konuştu.

Öte taraftan, her iki taraf da son günlerde müzakereleri zor olarak nitelendirdi.

TÜRKİYEDE YÜZ YÜZE GÖRÜŞMÜŞLERDİ

Rusya ve Ukrayna heyetleri, 29 Martta İstanbulda karşı karşıya görüşmüşlerdi. Reuters, ortalama aklaşık 4,5 saat devam eden görüşmelerde Rus milyarder Roman Abromoviçin de bulunduğunu duyururken, iki ülkeden art arda açıklamalar gelmişti.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Türkiye’de düzenlenen Rusya ve Ukrayna heyetleri arasındaki müzakerelere değinerek, Müzakerelerden pozitif yönde sinyaller var demişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir