Putin; Joe Biden, Morgan Freeman ve Mark Zuckerberg’i kara listeye aldı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, politikacılar, gazeteciler, teknoloji girişimcileri ve akademisyenler de dahil olmak suretiyle ülkeye girişine artık izin verilmemiş ABD vatandaşlarının güncellenmiş bir listesini yayınladı.

Timesta yer edinen habere bakılırsa, 963 kişinin yer almış olduğu listede, ABD Başkanı Joe Biden, Oscar ödüllü erkek oyuncu Morgan Freeman ve Feysbuk ve Instagramın dahil olduğu Metanın kurucusu Mark Zuckerberg, Microsoft Başkanı Brad Smith, Investigate Russia adlı bir internet sayfası projesinde yer edinen film yapımcısı Rob Reiner de içeriyor.

Rusya Dışişleri Bakanlığına bakılırsa, listedekiler Rus düşmanlığını kışkırtmaktan suçluydu.

AMERİKAN HALKINA SAYGI DUYUYORUZ

ABD eski başkanı Donald Trump listede yer almazken, 84 yaşındaki erkek oyuncu Freemanın da listeye dahil edilmesi birçok kişiyi şaşırttı. Rusya, meşhur aktörü, Eylül 2017de Rusyanın ABD seçimlerine müdahalesini eleştirdiği bir video sebebiyle yasaklandığını söylemiş oldu.

Amerikalı politikacılar, yaptırımların Ukraynaya olan desteklerini caydırmayacağını söylemiş oldu.

Kara listeyi açıklayan Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya, daima saygı duyduğumuz Amerikan halkını, Rus düşmanlığını kışkırtan ABD makamlarından ayırıyor, onlara karşı saygılı, dürüst, diyaloga açık ve çatışma istemeyen bir konumda dedi.

 

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir