Putin değil Poutine: Ünlü yemek Rusya’ya tepkilerden nasibini aldı

Ukrayna işgali sebebiyle tüm dünyadan Rusya’ya tepki yağarken, Kanada’nın meşhur yemeği Poutine de tepkilerin kurbanı oldu.

Putin değil Poutine: Ünlü yemek Rusya’ya tepkilerden nasibini aldı

Kanada’nın Quebec bölgesine özgü bir yiyecek olan ve Fransa’da da oldukça sevilen Poutine, Rus önder Vladimir Putin’le olan isim benzerliği sebebiyle birçok restoranın menüsünden çıkarıldı.

Paris ve Toulouse’da restoranları olan Poutine tabağıyla meşhur bir zincir, patates kızartması, peynir ve et suyuyla hazırlanan Poutine’le ilgili oldukça sayıda hakaret ve tehdit geldiğini belirtti. Şirketten meydana getirilen açıklamada, “Yemeğimiz 1950’lerde Quebec’te hayata merhaba dedi. Poutine Evi, Rus tiranlığına karşı özgürlükleri için savaşan Ukrayna halkına en içten dileklerini sunuyor” dendi.

Sadece tepkilerin sürmesiyle Poutine, şirkete bağlı restoranların menüsünden kaldırıldı.

Yemeğin çıkış yeri olan Kanada’daki bir restoran da, Feysbuk mesajında yemeğin adını bir süre için değiştirdiklerini duyurdu.

Poutine’le ilgili toplumsal medyada da birçok yorum geldi. Bir Twitter kullanıcısı “Lütfen Putin ile poutine’i karıştırmayın. Biri tehlikeli ve hastalıklı, diğeri ise leziz bir yiyecek” diye yazdı.

Rusya'yı protesto etmek için Rus votkaları raflardan çekildi İlginizi Çekebilir Rusya’yı protesto etmek için Rus votkaları raflardan çekildi Netflix, Rusya'daki hizmetlerini askıya alıyor İlginizi Çekebilir Netflix, Rusya’daki hizmetlerini askıya alıyor Polonya, Belarus ve Rusya ürünlerini boykot kararı aldı İlginizi Çekebilir Polonya, Belarus ve Rusya ürünlerini boykot sonucu aldı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir