Prof. Dr. Özgür Demirtaş açıkladı: Ülke olarak yapmamız gereken şey…

Ekonomist Özgür Demirtaş, çıkartılması planlanan enflasyona dayalı tahville ilgili yorumda bulunmuş oldu. Twitter üstünden paylaşmış olduğu gönderide enflasyona dayalı tahvil fikrinin korkulu yanlış bir düşünce bulunduğunu belirten Demirtaş bunun nedenlerini şu şekilde sıraladı:

1- TÜİKin rakamlarına itimat daha da azalır.

2- İnsanlar birikimlerini bankalara ve şirketlere koymak yerine bu tahvile koyarlarsa off off

Demirtaş, Tanrı aşkına 100-200 yıl ilkin temeli atılmış iktisat bilimini ters yüz etmeyin sözleriyle planlanan bu modele tepki gösterdi.

ORTODOKS PARA POLİTİKASINA DÖNÜLMELİ

Demirtaş sabah saatlerinde paylaşmış olduğu gönderide ise Ülke olarak yapmamız ihtiyaç duyulan şey: Ortodoks para politikasına dönmemiz ifadelerini kullandı.

Demirtaş, ortodoks para politikasına dönülmesi halinde kısa vadede güçlük çekileceğini fakat uzun solukta rahata erileceğini belirterek, Lütfen alanının uzmanı olan kişilerin onlarca yıl ilkin düşünüp, hesaplayıp, uygulayıp bulmuş olduğu kuralları daha çok kırmayalım dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir