Pompalı tüfekle eşini ve oğlunu öldürdü, kızını da yaraladı

Vaka, saat 15.30 sıralarında Susurluk ilçesi kırsal Iyi sabahlar Mahallesinde meydana geldi. Uyuşturucu madde tesirinde olduğu iddia edilen Fatih Akça ile eşi Bilge Akça içinde münakaşa çıktı. Irdelemenin kavgaya dönmesi üstüne odadaki pompalı tüfeği alan Fatih Akça, eşi Bilge Akçaya, arkasından da kendisine engel olmaya çalışan kızı Elçin Akça ile oğlu Muhammet Tahir Akçaya ateş etti.

Tabanca seslerini duyan evlatlarından Ayaz Akça evden kaçarken, Fatih Akçanın tüfeğinden çıkan saçmalardan biri Bilge Akçanın göğsüne, biri Elçin Akçanın koluna, biri de en minik evlatları Muhammet Tahir Akçanın göğsüne isabet etti. Duvardan seken saçmalardan biri de Fatih Akçanın bacağına isabet etti. İhbar üstüne vaka yerine oldukca sayıda jandarma ve sıhhat ekibi sevk edildi. Sıhhat ekiplerince meydana getirilen kontrolde Bilge Akça ve en minik evlatları Muhammet Tahir Akçanın yaşamını kaybetmiş olduğu belirlendi. Kolundan yaralanan Elçin Akçanın ise Susurluk Devlet Hastanesinde tedaviye alındığı ve durumunun iyi olduğu öğrenildi. Jandarma ekiplerince gözaltına alınan Fatih Akça ise tedavisi için hastaneye kaldırıldı. Vakayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.