Polis tekneyi iskeleye yanaştırmadı, denize atlayıp barikatı aştı

İstanbul Maltepe’deki 1 Mayıs miting alanına gitmek için Adalar’dan yola çıkan teknenin kıyıya yanaşmasına polis engel oldu. Engeli aşmak için, ortalama 45 dakika bekletilen tekneden denize atlayan CHP Adalar İlçe Başkanı Ercan Akpolat iltifatlar eşliğinde kıyıya çıktı.

Polis tekneyi iskeleye yanaştırmadı, denize atlayıp barikatı aştı

Adalar Belediyesi tarafınca Maltepe Miting Alanı’nda düzenlenen 1 Mayıs etkinliklerine katılacak emekçileri taşımak için kiralanan tekne, polis tarafınca Maltepe İDO İskelesi’ne yanaştırılmadı.

CHP Adalar Örgütü ve Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün içinde olduğu vapurda bulunan CHP Adalar İlçe Başkanı Ercan Akpolat, tepki olarak vapurdan atlayıp yüzerek iskeleye çıktı.

Polis engeline karşın kıyıya çıkan “Kendi iskelemize, yanaştırılmadık. Onlarca kere ilettik kendilerine 45 dakikadır bizi burada bekletiyorlar. Tepki olsun diye denize atladım yüzdüm buraya, ümit ediyorum ki birazdan alacaklar. Bu uygulamayı bu baskıyı hiçbir süre görmedim. Artık sesimizi en üst kademeye çıkartacağız, direne direne hakkımızı alacağız” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir