Pitbullunu saldırttığı iddia edilen sanık: Bir şey yapmak istesem silahla yapardım

Vaka, 15 Şubatta saat 13.00 sıralarında Tophane Hacımimi Mahallesi Karabaş Mektebi Sokakta meydana geldi. Sokak esnafı, pitbull ırkı köpeğini ağızlıksız gezdiren sahibini, tehlikeli olduğu nedeni öne sürülerek uyardı.

Bu yüzden esnaf ile köpeğin sahibi içinde münakaşa çıktı. Şüpheli Orhan Yıldırım, köpeğinin tasmasını gevşeterek Muzaffer Akçayırın üstüne saldı. Köpek, üstüne atlamış olduğu Akçayırı yere düşürdükten sonrasında bacağını ısırdı. Köpek, vaka yerindeki Alim Elbayı da ısırdı. Sahibi köpeğiyle beraber koşarak vaka yerinden firar etti. Pitbull ırkı köpeğin esnafa saldırmış olduğu anlamış olur cep telefonuna ve güvenlik kamerasına yansıdı.

ELİNDE TASMA YOKTU

İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesinde bugün görülen duruşmaya, tutuklu sanık Orhan Yıldırım getirildi. Şikayetçi Alim Elbay da duruşmada hazır bulunmuş oldu.

Şikayetçi Alim Elbay, Sanıkla ilk karşılaştığımda köpek kucağındaydı. Elinde tasma yoktu. Köpek bana hücum etti. Köpeğe karşı herhangi bir sözle yada elle bir işaret edici beyan ve davranışım olmadı. Köpek bana saldırmadan ilkin sanıkla bir diyaloğum olmadı. İlk ilkin Muzaffer adlı şahsa hücum etmiş, ben de polisi aradım. Gittiğimde Muzaffer yerde yatıyordu, baygındı. Muzafferi ısırılmasını görmedim. Sanık kucağına almış götürüyordu. Şu anda üzerimdeki yeleğim vardı. Montumu ve yeleğimi parçaladı. Deri yelekte diş izi halen var. Köpek beni karın bölgemin üstünden ısırdı. Hatta diş, derime geçti. Kuduz aşısı oldum. Şikayetçiyim dedi.

TAHLİYESİNİ TALEP ETTİ

Sanık Orhan Yıldırım ise köpeğin kucağında olmadığını belirterek Zinciri takılıydı. Köpek kucağımda değildi. 34 kilo köpeği kucağımda tutamam. Ayağından ısırılan çocuk da başka yöndeydi. Parklarda, sokaklarda yatıyorum, kağıt topluyorum. Köpeğimi yoldaş, dost olsun diye yanımda tutuyorum. Olayın yaşandığı yerde hiç kimseye zarar verme güdüsüyle hiçbir şey düşünmedim. Eğer birisine bir şey yapmak istesem silahla ateş ederim, köpeği kullanmam. Borçla kamyonet almıştım. Taksitleri halen devam ediyor. Hayatımı idame ettirmeye çalışıyorum. Tahliyemi isterim dedi. Hakim, sanığa sabıka kaydının 10 sayfa bulunduğunu ve hep köpekle kabahat işlediğini belirtti.

TUTUKLULUK HALİ DEVAM

Duruşmaya gelmeyen şikayetçi Muzaffer Akçayırın zorla getirilmesine kabul eden mahkeme, kanıt durumunu dikkate alarak sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti. Duruşma ertelendi.

BİR SANTİM DAHA GİRSEYDİ GÖĞSÜMÜ PARÇALAYACAKTI

Duruşma çıkışında basın mensuplarının sorusu üstüne Alim Elbay, Köpek kucağındaydı, yere bıraktı. Sonrasında köpek bana hücum etti. Göğsümden ısırdı. Bir santim daha girseydi göğsümü parçalayacaktı dedi. Elbay adalet sarayı önünde yapmış olduğu açıklamada ise 2 ay ilkin saldırıya uğradığını belirterek sanığın köpeği saldırırken hiçbir şey yapmadığını belirtti. Elbay, köpek sahibi olanların ağızlık takmaları icap ettiğini altını çizdi.

İDDİANAME

İddianameye nazaran, şüpheli Orhan Yıldırımın köpeğini ağızlıksız gezdirmesi sebebiyle kendisini uyaran şikayetçilerden Muzaffer Akçayıra yönelik köpeğinin ipini sökerek tut diyerek saldırttığı, köpeğin şikayetçi Akçayıra ve öteki şikayetçi Alim Elbaya saldırmış olduğu kaydedildi. Adli tıp raporuna nazaran şikayetçilerin hafifçe seviyede yaralandıkları, kamera görüntülerine nazaran şüphelinin köpeğinin tasmasını elinden bıraktığı, şikayetçi Muzaffer Akçayıra saldırdıktan sonrasında şüphelinin kaçtığı, sonrasında ıslık çaldırmış olduğu köpeğin şüphelinin arkasından gittiği tespit edildi. Polis tarafınca yakalanarak 18 Şubatta tutuklanan sanık Orhan Yıldırımın Silahla yaralama suçundan iki şikayetçiye olmak suretiyle toplam 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi istendi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.