Pitbullun sahibi ve ısırdığı suç makinesi tutuklandı

Güngören’de geçtiğimiz Çarşamba günü saat 15.30 sıralarında yaşanmış olan vakada, pitbull cinsel köpek ağızlıksız bir halde gezmiş olduğu sırada sokakta bir kişiye saldırıp bacağından ısırmıştı. Bir vatandaşlar tarafınca kurtarılan genç, vakası talih eseri minik sıyrıklarla atlatmış, dehşet anları ise kameraya yansımıştı. Meydana getirilen araştırmalarda, Y.T. adlı şahsın yaralı olarak hastaneye başvurmuş ve görüntülerde yer edinen köpeğin sahibinin ise H.H.A. adlı kişi olduğu tespit edilmişti.

KÖPEĞİN ISIRDIĞI GENÇ SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Çalışmaların devamında vakada mağdur olan Y.T. adlı şahsın 23 kabahat kaydı olduğu ve “gasp” suçundan faili firar olarak arandığı belirlendi. Y.T. ile beraber değişik konulardan 9 kabahat kaydı bulunmuş olduğu belirlenen köpek sahibi H.H.A. ise yakalanarak gözaltına alındı. Mevzu ile ilgili muhafaza altına alınan 2 pitbull cinsel köpek barınağa götürülmek suretiyle belediye görevlilerine teslim edildi.

TUTUKLANDILAR

Emniyette işlemleri tamamlanan Y.T. ile köpeğin sahibi H.H.A. adliyeye sevk edildi. Şüpheli Y.T. ‘Yağmadan’ dolayı, köpeğin sahibi H.H.A. ise ‘kasten yaralama’ vakasından dolayı tutuklanarak cezaevine gönderildi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir