Pitbull ve sokak köpeği saldırınca otomobilin üstüne çıktı 

Vaka önceki gün 13.00 sıralarında Maltepe Altayçeşme Mahallesi Öz Sokak üstünde meydana geldi. Mahalle sakini Mustafa Itina, kaldırımda yürümüş olduğu sırada karşısına biri pitbull cinsel olmak suretiyle iki sahipsiz köpek çıktı. Itina, köpeklerin kendisine doğru yönelmesiyle paniğe tutuldu. Köpekler peşinden Mustafa Özeni sokakta kovalamaya başladı. Kalçasından ve ayağından yaralanan mahalle sakini çareyi park halindeki bir otomobilin üstüne çıkmakta buldu. Bir süre sonrasında yoldan geçen bir otomobil sürücüsü durumu fark etti.

Yaralanan Itina, kendisine yardım eden sürücünün otomobiline binerek köpeklerin saldırısından kurtuldu. İhbar üstüne vaka yerine sıhhat ve polis ekipleri sevk edildi. Mustafa Itina; yaşanmış olan vakayla ilgili şikayetçi olurken, ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Kent Hastanesine kaldırıldı.

SAHİPSİZ PİTBULL BARINAĞA TESLİM EDİLDİ

Belediye ekipleri, sokakta dolaşan sahipsiz pitbull cinsel köpeği yakalayarak barınağa teslim ederken, sokak köpeğini ise bir mahalle sakini tarafınca sahiplenildiği öğrenildi.  (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir