Pınar Gültekin’in annesi için hapis cezası istemi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Kısmı talebesi Pınar Gültekin, 16 Temmuz 2020de kayboldu. Soruşturma kapsamında 5 gün sonrasında gözaltına alınan eski sevgilisi Cemal Metin Avcı, çıkan dövüşte Gültekini boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki varile koyup yaktığını, üstüne de beton döktüğünü itiraf etti.

Avcının gösterdiği yerde bulunan varilde, Gültekinin kısmen yanmış cesedine ulaşıldı. Adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı, canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Avcının kardeşi Mertcan Avcının telefon sinyallerinden ağabeyiyle hem de bağ evinde olduğu tespit edildi. Tutuklanan Mertcan Avcı, sonrasında meydana getirilen itiraz üstüne adli denetim tedbiri konularak tahliye edildi.

ACILI ANNENİN DURUŞMADAKİ SÖZLERİ

Türkiyede gündem olan yırtıcı cinayetle ilgili Muğla 3üncü Ağır Ceza Mahkemesinde geçen 14 Şubatta görülen davanın 10uncu duruşmasına Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Cemal Metin Avcıya, acılı anne Şefika Gültekin, Seni öldüreceğim, öldüreceğim köpek. Sen niye orada konuşuyorsun köpek? dedi. Bu ifadeler duruşma tutanağında da yer aldı.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Pınar Gültekinin anası Şefika Gültekinin söylediği bu sözler üstüne hakkında iddianame hazırlandı. Cumhuriyet Savcısı Sevcan Erciyas tarafınca hazırlanan iddianamede, Şefika Gültekinin eyleminin duruşma raporu ile doğrulandığı, olayın duruşma salonunda gerçekleştiği, Cemal Metin Avcının şüpheliden şikayetçi olduğu bilgisi yer aldı.

4 YIL 4 AY HAPİS CEZASI İSTENDİ

İddianamede, anne Gültekinin alınan ifadesinde, Pınarı öldürmesinin ruhsal tesirleri sebebiyle söylediklerini hatırlamadığını ifade etmiş olduğu bilgisi yer aldı. Sadece; taraflar içinde uzlaşmanın sağlanamadığı, şüphelinin üstüne atılı suçları işlediği hususunda kamu davası açmayı gerektirir özellikte olduğuna dikkat çekilen iddianamede Şefika Gültekinin 4 yıl 4 ay hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Muğla 1. Asliye Ceza Mahkemesince savcılık tarafınca hazırlanan iddianame kabul edilerek, duruşmanın 10 Ekim tarihinde görülmesine karar verildi.

AV. EPÖZDEMİR: MANİDAR VE DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR

Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, Kızları hunharca katledilmiş ailenin hak arama mücadelesi karşısında 2 senedir dosya ve deliller ortadayken, faillere lüzumlu cezayı veremeyen yargının acılı bir annenin duruşmada söylediği sözler üstüne bu kadar süratli tepki gösterip, Şefika Gültekin hakkında kamu davası açması, manidar ve düşündürücüdür. Bu durum kamu vicdanını rahatsız etmektedir. Hukuki sürecin takip edeni olacağız dedi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.