Pınar Gültekin cinayetinde Cemal Metin Avcı’nın kardeşine müebbet hapis talebi

Gültekin Ailesi’nin avukatı Rezan Epözdemir, kabahat delillerini yok etme, gizleme yada değişiklik yapma suçundan yargılanan Mertcan Avcı’nın kardeşi Cemal Metin Avcı tarafınca işlenen tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme suçuna baştan beri egemenlik sağladığını, iş kısmı ile Pınarı öldürülmesinde ortaklaşa fail bulunduğunun kabul edilmesi icap ettiğini belirterek şikayetçi olmuştu.

KARDEŞE DE AYNI SUÇTAN İDDİANAME

Mertcan Avcı hakkında katliam ile ilgili soruşturmayı tamamlayan Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı Mertcan Avcı hakkında da tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme suçundan iddianame düzenledi.

YANGINI SONLANDIRABİLİRDİ

İddianamede Pınar Gültekin’in konulduğu varilin içinde yakıldığı sırada Mertcan Avcı’nın vaka yerine geldiğinin yer almış olduğu iddianamede Cemal Metin Avcı’nın ayrılması ile beyanına nazaran 1-1 buçuk saat süresince burada tek başına kalmış olarak vaka yerini ve Pınar’ın yakıldığı varili bu süre zarfında hakimiyeti altına almış olduğu açıklandı.

Mertcan Avcı’nın bu yangını önleyecek, sonlandıracak hatta ağabeyini engelleyecek hiçbir eylemde bulunmayarak suçun icrai hareketlerine katıldığının belirtildiği iddianamede, tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılanması istendi.

TEK BAŞINA İŞLENEMEZ

En başından beri cinayetin tek başına işlenemeyeceğini söylediği belirten avukat Rezan Epözdemir, “Soruşturmanın genişletilmesini istemiştik. Pınar 68 kiloydu 1 metre 83 santimdi. Canlı diri diri yakıldığı Adli Tıp Raporu ile durağan(durgun). Tüm dokuları yandığı için ölüm zamanı tespit edilemedi. Üstüne beton dökülen varilin ağırlığı 112 buçuk kilo. Cinayetin tek başına işlenemeyeceği yaşamı olağan akışına aykırı” dedi.

DİRİ DİRİ YANDI

Cinayetin işlendiği bağ evinde iki kardeşin bulunduğunun HTS kayıtlarıyla durağan(durgun) bulunduğunu belirten Epözdemir, “Mertcan Avcı bozulmuş kokoreçleri yakıyoruz diyordu. Oysa orada yakılan katledilen Pınar’ın canlı bedeniydi. Adam öldürmeye iştirak ortadaydı” dedi.

SONUNA KADAR GİDECEĞİZ

Epözdemir, “Hakkımı aramasaydık dosyada bir şahıs yargılanacaktı. Kim bilir aslolan failler cezalandırılmayacaktı. Dosyanın üstünü örtmedi. Geldiğimiz noktada ikisi tutuklu 6 sanıklı bir dosya haline geldi. Bundan sonrasında hak arama özgürlüğümüzü kullanacağız” dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.