Pedalları karıştırınca otomobiliyle aşağıya uçtu

Kaza, geçtiğimiz perşembe günü saat 16.00 sıralarında Beşiktaş Ortaköy’deki bir sitenin içinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakılırsa, akşamüstü annesiyle beraber yaşadıkları siteye giren 34 BUB 729 plakalı otomobilin sürücüsü Fatma Ebru Ö. (48) aracını park etmek istedi. Otomatik olan aracıyla vitesi yanlışlıkla geriye takan sürücü, arkasından gaza basınca vasıta harekete geçti.

Çiti aşan vasıta, birkaç metreden aşağıya uçarak askıda kaldı. Kaza sonrası neye uğradığını şaşıran sürücü, yaralanan annesini güçlükle araçtan çıkarttı. Kendisinin de çıkmasının arkasından çevredeki vatandaşlar itfaiye, sıhhat ve polis ekiplerine ihbarda bulunmuş oldu. Kısa sürede vaka yerine gelen itfaiye ekipleri çevrede tedbir alırken, sıhhat ekipleri ise sürücünün yaralı annesini yaptıkları ilk müdahalenin arkasından ambulansla Kağıthane’deki hususi bir hastaneye kaldırarak tedavi altına aldı. Sürücü hanım ise almış olduğu darbeler sebebiyle bir süre ağrı yaşadı.

ÇOK ŞAŞIRDIK

Kazayla ilgili konuşan Berkhan Oğulcan Tatlı, “Ben kaza yaşandıktan sonrasında geldim. İtfaiye, ambulans epey bir şahıs vardı. Ondan sonrasında baktım sanırım hanımefendinin kafası dalgın olduğundan otomatik olan araçta vitesi geride unutmuş.

Park ederken gaza da basınca aşağıya uçmuş. Hanımefendiyi gördük iyiydi, ekip otosundaydı. Ön kapı açılmayınca arka kapıdan çıkmış. Buraya vinç gelecek aracı alacaklar, bundan dolayı arka taraftan çıkartamazlar. Açıkçası ilk görünce hani oyunlarda otomobiller uçar savrulur ya, hakkaten bir oyun paresi şeklinde olmuş. Oldukça enteresan, şaşırdık” dedi.

Askıda kalan vasıta vinç yardımıyla bulunmuş olduğu yerden çıkartılırken, polis ekipleri kazayla ilgili emek verme başlattı. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.