Parkta yoga yapan kadınlara polis engeli! CİMER’e şikayet etmişler

Eskişehir Dede Korkut Parkı’nda yoga meydana getiren gruba güvenlik görevlileri müdahale etti. Müdahalenin sebebi ise bazı vatandaşların CİMER’e yaptıkları yakınma olarak yayınlandı.

CİMERE ŞİKAYET EDİLDİLER

Eskişehir Odunpazarı ilçesi Vişnelik Mahallesindeki Dede Korkut Parkı’nda yoga meydana getiren hanımefendiler, kimliği belirsiz kişiler tarafınca CİMER’e yakınma edildi.

Sabah saatlerinde gene yoga meydana getiren bayanların yanına gelen güvenlik güçleri, CİMERe parkta yoga yapmaları mevzusunda yakınma bulunduğunu belirterek, vatandaşların yoga yapmasını engelledi. Yoga yapmak için bir araya gelen grup güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile karşılaştı.

Güvenlik görevlilerini ikna etmek için konuşan grup üyelerine cevap olarak ise Sizi CİMER’e yakınma etmişler oldu.

SİZ ŞAKA MISINIZ?

Dede Korkut Parkında yoga yapılmasının engellenmesine tepki gösteren Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla tepkisini şöyleki beyan etti:

Eskişehir Valiliğinin sorumluluğundaki Dede Korkut Parkında yoga yapanlar Cimer’e yakınma edilmiş. Güvenlik görevlisi yoga yapanları engellemiş. Bu da mı yasak oldu? Gerekçeniz ne? Siz latife mısınız?

Kıymetli dostlar, tüm parklarımız sizindir. Özgürce yoga yapabilirsiniz. İstediğiniz parkımızı kullanabilirsiniz. Kimseden çekinmeyin. Bir ihtiyacınız olursa açıklayın. Spor İşleri Müdürlüğümüz temin eder. Sizleri ziyarete geleceğim. Oldukça sevgiler, merhabalar.

PARKLARDA SPOR ETKİNLİKLERİMİZ BAŞLIYOR

Yoga meydana getiren bayanların engellenmesine bir tepki de Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşenden geldi. Büyükerşen de toplumsal medyadan yapmış olduğu paylaşımında, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Kentpark ve Büyük Parkımızı daima kullanabilirsiniz gençler. Ek olarak 6 Haziran itibariyle parklarda spor etkinliklerimiz de başlıyor. Onlara da katılabilirsiniz ifadelerine yer verdi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir