Parası olmayan cenaze aracı Göcek Tüneli’nden geçirilmedi

Muğla’da insanlık ayıbı yaşandı. Antalya’dan Muğla’nın Dalaman ilçesine nakledilen bir cenazeyi taşıyan aracın şoföründe nakit para olmadığı için aracın Göcek Tünelinden geçmesine izin verilmedi.

Kredi kartı ödemesi de kabul edilmeyince cenaze sahiplerinin Dalaman’dan gönderilmiş olduğu ikinci bir cenaze aracıyla cenaze aileye ulaştırıldı. Vasıta şoförü Fatih Barut SÖZCÜ’ye 10 yıldan bu yana ilk kez bu şekilde bir vakaya şahit bulunduğunu söylemiş oldu.

Dalamanlı bir ailenin Antalya’da tedavi gören bir yakınının vefat etmesi üstüne Antalya Büyükşehir Belediyesi Cenaze Nakil aracı ile cenaze Dalaman’a yola çıkarıldı. Cuma günü saat 15.30 civarında cenaze aracı Göcek Tüneli gişelerine yanaştı. Araçta tek başına olan sürücü Fatih Barut yanında nakit para olmadığını söyleyip kredi kartı ile tutarı ödemek istemesi kabul görmedi.

HAYATIMDA İLK KEZ BÖYLE BİR OLAYA TANIK OLUYORUM

10 yıldan bu yana Antalya Büyükşehir Belediyesi cenaze nakil aracında şoförlük icra eden Fatih Barut üzücü vakası SÖZCÜ’ye söyledi:

“Ben 10 yıldan bu yana Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde cenaze nakil aracında çalışıyorum ve bu kadar zamandır devamlı yollardayım. Türkiye’nin her yerine cenaze naklediyorum. Hayatımda ilk kez bu şekilde fazlaca fakat fazlaca üzücü bir vakaya şahit oluyorum.

Cenaze yakınları açısından fazlaca üzücü bir durum. Bir para istendi fakat üzerimde nakit para olmadığı için kredi kartıyla ödememi de kabul etmediler. Cüzdanımı, kimliğimi bırakayım dedim. Kabul etmediler.

Güvenlik görevlisi gelmiş olarak aracı gişeden 10-15 metre geriye çıkartıp denetim binasının önüne çektirdiler. Ne dediysem prosedür gereği yapamayız, işimizden oluruz dediler.

İkindi namazına da yetişmesi gerekiyor, baktım olacak şeklinde değil cenaze sahiplerini aradım ve onlar yeni bir cenaze nakil aracı gönderdiler. Gişelerin arkasında bu binanın önünde cenazeyi öteki araca bindirip yolladık.

Bakın üstünde resmi giyim var. Aracın Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin olduğu üstündeki yazılardan da belli. İnsanlar acılı halde cenazelerini beklerken benim şuradan geçirmediler demek fazlaca üzücü oldu. Vasıta boş olsa haklılar, parasız yerden geç diyebilirlerdi.”

CHP’Lİ GİRGİN: DİRİYE DE ÖLÜYE DE SAYGILARI YOK

Vicdanları sızlatan bir vakası duyan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin üzücü durumu aileden öğrendiğini belirterek SÖZCÜ’ye izahat yapmış oldu.

Girgin, “Ulaştırma Bakanlığının yapmış olduğu sözleşme burayı Deli Dumrul hesabı paralı hale getirerek vatandaşı soyuyor. Diriye saygıları olmadığı şeklinde ölüye de saygıları yok. Burayı işleten firmanın da ölüye saygısı yok. Orada çalışanları hedef almıyorum, onlar komut kulu. Şirket olarak vatandaşı alan kişi olarak görmenin tüm değerlerimizi iyi mi yok ettiğinin bir örneği değil mi bu?” dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir