Paramız son 4 yılda 25 kat değersizleşti

KRİZİN GELDİĞİ NOKTA

Tüketici kredilerinde ise bu meblağ 500 lira oldu. Buna bakılırsa bankalar donuk alacak kapsamına almayacakları 2 bin 500 lira ve altındaki vadesinde ödenememiş krediler için karşılık ayırmak zorunda kalmayacak. Sonucu değerlendiren bankacılık uzmanları, “100 liralık sınır aniden 2 bin 500 liraya çıkarıldığına bakılırsa demek ki paramız 4 yılda 25 kat değersizleşmiş. Ekonomik krizin geldiği noktayı oldukca iyi ifade ediyor” yorumunda bulundular.

Tüketici kredilerinde eşik meblağ 500 TL olacak

Yeni yönetmeliğe bakılırsa, bir borçludan olan 2 bin 500 TL ve altındaki toplam alacak tutarının donuk alacak olarak sınıflandırılması bankanın ihtiyatında olacak. Sadece, bu meblağ borçlunun borçlarının yüzde 1’ini geçemeyecek. Tüketici kredileri bakımından eşik meblağ 500 TL olarak uygulanacak. Eşik tutarlar her yıl üretici tutarları endeksindeki (ÜFE) artış oranı kadar ocak ayında artırılacak.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir