Özgür Demirtaş ekonomi yönetimini Kemal Sunal’la eleştirdi

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, vatandaşın yaşamış olduğu derin geçim sıkıntısını ve uygulanan yeni ekonomik programa ilişkin eleştirilerini bu kez Kemal Sunal filmleri üstünden verdi.

İlk olarak manav tezgahında çeyrek lahana satılmaya başlandığını gösteren bir fotoğraf paylaşan Prof. Dr. Demirtaş şu yorumu yapmış oldu:

Geçmişle dalga geçmemek lazımdı. Keser ve Sap 

Bundan 1-2 yıl ilkin bir yerde tane ile domates satıldığını gösteren bir görsel bulup paylaşmıştım. Üstüme binlerce AKTROL bozuntusu saldırmışlardı. Allahın sopası yok. Çeyrek lahana ile bence döngü tamamlandı. Fazlaca üzücü hakikaten.

Kimse kınadığını kendi de yaşamadan ölmeyecek

GEÇMİŞLE DALGA GEÇMEMEK LAZIMDI

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, değerlendirmesini iki Kemal Sunal filminden iki sahneyle destekledi. Demirtaşın paylaşmış olduğu Tokatçı filminden alınan sahnede, Kemal Sunalın canlandırdığı Osman karakteri fırıncıdan ekmek almaya gidiyor. Fakat parasının yetmeyeceğini anlayınca ilkin yarım, sonrasında çeyrek ekmek istiyor sadece parası gene yetmiyor ve ekmek alamadan fırından çıkıyor.

BİLİMDEN SAPARSANIZ, TEKNİK İNSANLARI DİNLEMEZSENİZ

Hemen sonra Kemal Sunalın Atla Gel Şaban filminden bir sahne paylaşan Prof. Dr. Demirtaş, Yaa işte bilimden saparsanız, uyaran teknik insanları dinlemek yerine trollere yem yapmış olursanız ifadelerini kullandı.

3 BİN YILDA BİSİKLET ALABİLİRİZ

Sahnede Niyazi karakterini canlandıran Kemal Sunal, bakkal, manav, kasap, oduncu ve faturalardan sonrasında maaşından ayırabildiği parayla sadece 3 bin yılda çocuklarına bisiklet alabileceğini söylüyor.

Yaa işte bilimden saparsanız,

Uyaran teknik insanları dinlemek yerine Trollere yem yapmış olursanız….

pic.twitter.com/HlPAWrgNjz

— Özgür Demirtaş (@ProfDemirtas) March 30, 2022

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.