Otobüsü saldırıya uğrayan İETT şoförü şimdi de bıçaklandı

Vaka, Esenyurt Vali Recep Yazıcıoğlu Caddesinde dün sabah 11.00 sıralarında meydana geldi.

İddiaya nazaran, İETT otobüs şoförü Tarık Akçam, yolda ilerlerken motosiklet sürücüsü ile yol verme tartışmasına girdi.

İkili arasındaki sözlü tartışmada motosiklet sürücüsü Akçama bıçak çekti. Otobüs şoförü Akçam ise kendini korumak isterken elinden yaralandı.

Otobüs şoförü kanlar içinde kalırken, motosiklet sürücüsü hızla vaka yerinden firar etti. Çevredekiler bir taraftan Akçama yardım ederken öteki taraftan da durumu polis ve sıhhat ekiplerine haber verdi.

Vaka yerine gelen sıhhat ekipleri Akçama ilk müdahaleyi yaparak hastaneye kaldırdı.

Polis ekipleri de çevredeki vatandaşlardan vaka hakkında data aldı. Polis kaçan motosiklet sürücüsünü yakalamak için emek harcama başlattı.

BANA BIÇAK SALLADI, BEN DE BIÇAĞI TUTTUM

Avcılarda 2 ay ilkin de otobüsüne taşlı ve sopalı hücum meydana getirilen Tarık Akçam, şöyleki konuştu:

*Bugün saat 11.00 civarlarında mazot aldım Boğazköy peronlarına girmek suretiyle sola sinyal verdim.

*Bu sırada sola yaklaşırken motosikletli bir çocuk geldi. Ben çocuğun geçmesini bekledim fakat geçmedi, yanıma geldi. Dedi ki, Beni sıkıştırıyorsun. Ben de, kardeşim ben seni sıkıştırmıyorum senin geçmeni temenni ediyorum dedim. Ayrıca bir sövgü falan etti bana sonrasında camdan vurmaya çalıştı.

*Hem cama vurunca hem de ağır sövgü edince ben de o öfkeyle aşağı indim birbirimize saldırdık. Ondan sonra millet bizi ayırdı. O motoruna koştu bir bıçak kaptı geldi.

*Bir kaç kere bıçağı salladı bana. Bende üçüncüde bıçağı tuttum. Ben tutunca elimdeki sinirleri koparttı. Sonrasında millet bizi gene ayırdı.

*O gitti motoruna bindi devam etti. Ben de o sırada fotoğrafını çekeyim dedim, otobüse gittim telefonumu almaya. Orada ki birisi plakasını aldığını söylemiş oldu. Hastanede polise şikayetçi oldum

2 AY ÖNCE DE ARACIM TAŞLI SOPALI SALDIRIYA UĞRADI

*Biz tüm şoförler sabah 04.00te evimizden çıkarız, gece saatlerine kadar insanlara hizmet ederiz. Bakın şu halime, ben sürücü müyüm neyim.

*Ben şoförüm, insanlara hizmet ediyorum. 2 ay ilkin benim aracım taşlı sopalı saldırıya uğradı. Onun görüntüleri vardı, bu olayın yok.

*Saldırıya uğradığımda gece özgür bıraktılar onları. Darp edildik, 7 kilometre takip edildik.

*Bu sefer 2 ay sonrada bizi kestiler. Bizim arkamızda kimse yok, İETT yok, belediye yok.

*Hiçbir kurum arkamızda değil. Bizi kollayacak hiçbir yasa kanun yok. Ne aldığımız ücret belli ne arkamızda duran var. Ne bizi arayan soran var.

*Evvelde taşlı sopalı saldırıya uğradım, 2 ay sonrasında bıçaklı saldırıya uğradım. Herhalde 2 ay sonrasında da öldürüleceğim. İlla ki ölümle mi sonuçlansın birilerinin canı mı yansın.(DHA)

(FOTOĞRAF)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir