Otobüste kalbi duran yaşlı kadını hastaneye yetiştirdi

Edinilen bilgiye nazaran vaka, dün merkez Seyhan ilçesine bağlı Bahçeşehir Mahallesi’nde meydana geldi. Kızı Şemsi Kaplan (44) ile beraber 01 J 0100 plakalı otobüse binen 82 yaşındaki Fatma Demirkol, aniden fenalaştı. Sürücü Bilal Üzüm, otobüsü derhal kenara çekerek ambulansı aradı. Bu sırada yaşlı kadının kızı ise bakkala su almaya gitti.

O anda otobüstekiler yaşlı kadının nabzını denetim ederken aniden Demirkol’un kalbi durdu. Bunun üstüne otobüs şoförü Bilal Üzüm ise derhal güzergahını değiştirerek Demirkol’u merkez Çukurova ilçesindekiözel bir hastaneye götürdü.
Hastanede hemşire ve doktorların müdahalesiyle yaşlı hanım tekrardan hayata döndü. O anlamış olur otobüs içindeki kameraya saniye saniye yansıdı.

BİR ANDA FENALAŞTIM

İhlas Haber Ajansı’na konuşan Fatma Demirkol, otobüs şoförüne teşekkür ederek, “Aniden fenalaştım ve kendimden geçtim. Beni otobüs hastaneye getirdi. Tanrı şoförden razı olsun. Şuanda oldukça iyiyim” dedi.
Hemşire Fatma Yanıkkollu ise hastanın durumunun iyi bulunduğunu belirterek, “Aniden acile bir otobüs korna çalarak geldi. Derhal dışarıya çıktık ve hastamızın solunumu durmuştu. Derhal hastamızı acil servise aldık ve havayolu açıklığını sağladık. Şuanda hastamızın durumu iyi” diye konuştu.

“İNSANLIK GÖREVİMİ YAPTIM 

Otobüs şoförü Bilal Üzüm ise insanlık görevini yaptığını söyleyerek, “Aniden teyzenin nabzı durunca ambulansı beklemeden rotamdan çıkıp hususi bir hastaneye gittim. İnsani görevimizi yaptık. Teyzemiz şuanda iyiymiş. Hastaneye yetiştirdiğimizde teyzemiz nefes almıyordu. Ben insanlık görevimi yaptım. Kim olsa aynısını yapardı” ifadelerini kullandı. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.