Onur Anıtı’na saldıranlar hakkındaki iddianame kabul edildi

Uyuşturucu suçlarından kabahat kayıtlarının bulunmuş olduğu öğrenilen C.R.F. (39) ve B.F. (25) hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca iddianame tanzim edildi ve Samsun 7. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Başsavcılık iki şüpheli hakkında 5816 sayılı “Mustafa Kemal Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Ile alakalı Kanun”un 1/2 ve 2/1. maddeleri gereği ceza tayinlerinin alt sınırdan uzaklaştırılarak 1 yıldan 7,5 yıla kadar ve Türk Ceza Kanununun 152/1.a, 35, 37, 44, 53, 54 ve 63. maddeleri gereği “Kamu malına zarar verme” suçlarından da 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılıp, mala zarar verme girişim aşamasında kaldığından dolayı da ilgili indirim maddelerinin uygulanmasını talep etti. Samsun 7. Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti. Davanın ilk duruşmasının 29 Mart Salı günü saat 10.25te görüleceği öğrenildi.

OLAY YERİNDEN KAÇMIŞLARDI

Samsunda 3 Şubat Perşembe günü sabaha karşı lüks cip ile Mustafa Kemal Atatürk Anıtına gelen 2 şahıs, anıta urgan bağlayıp yıkmaya girişim etmiş, başarıya ulaşmış olamayınca yakalanma korkusuyla vaka yerinden kaçmıştı. Samsun polisi ilkin aracın plakasını, peşinden da şahısları tespit etmiş, akraba oldukları öğrenilen C.R.F.(39) ve B.F.(25) yakalanarak gözaltına alınmıştı. Şüpheliler vakadan bigün sonrasında çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.