Önce yaz havası, ardından yağış gelecek

Nisan ayından sürpriz icra eden serin hava ve kar yağışının peşinden hava sıcaklıkları artışa geçiyor. Meteorolojinin tahminlerine gore pazar gününe kadar artış yaşayacak sıcaklıklar yaz havası yaşatacak. Pazar günü ise yurda yeni giriş meydana getirecek yağış havayla beraber sıcaklıklar düşüş yaşayacak.

KAR BUGÜN YER YER ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere gore: Ülkemizin şimal, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer oldukça bulutlu, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kocaeli, Sakarya, Samsun, Ordu, Bitlis, Siirt çevreleri ile Ankara ve Vanın şimal, Çankırının şimal ve batı çevrelerinin yağışlı, öteki yerlerin azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, kıyı kesimler ile Siirt merkezinde yağmur ve sağanak, yağış alan öteki yerlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, bu sabah saatlerinde Erzurum çevrelerinde güçlü kar yağışı şeklinde olması planlanıyor. Karadenizin iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadoluda yüksek kar örtüsüne haiz eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don vakası planlanıyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir