Önce kurşunladılar, sonra benzin döküp evleri yaktılar

Edinilen bilgiye gore vaka, merkez Yüreğir ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi 1311 Sokakta 9 Mayıs Pazartesi günü gece saatlerinde meydana geldi.

İddiaya gore, hurdacılık meydana getiren 6 çocuk babası Yusuf Kırtayı (25) terör örgütü IŞİD sempatizanları son dönemde Bu mahallede hepimiz bizlere katıldı. Sende katıl diyerek tehdit etti.

ÖNCE KURŞUNLADILAR, SONRA ATEŞE VERDİLER

Kırtay ise sempatizanların teklifine negatif cevap verince 9 Mayıs gece saatlerinde kimliği belirsiz, yüzleri maskeli 5 şahıs sokağa geldi. Bir süre sokakta gezen kişiler, yanlarında getirdikleri tabanca ve uzun namlulu silahlarla Kırtayın evinin avlu kapısına ateş etti. Kırtay ise vakası polise bildirdi.

10 Mayıs Salı günü gece saatlerinde ise gene kimliği belirsiz kişiler tarafınca Yusuf Kırtayın ve derhal yanında bulunan ağabeyi Abit Kırtayın evi benzin dökülerek yakıldı. Çevredekilerin suç duyurusu üstüne vaka yerine gelen itfaiye ekipleri yangını güçlükle söndürürken 2 ev kullanılamaz hale geldi. Polis ekipleri de failleri yakalamak için emek verme başlattı.

MAHALLEDE ELLERİNDE SİLAHLA GEZİYORLAR

Yusuf ve Abit Kırtayın babaları İsa Kırtay (60), “İlk ilkin gece gelip burayı taradılar. Taradıktan 1 gün sonrasında evi ateşe verdiler. İtfaiye geldi 2 saatte söndürdü. Evimizdeki her şey yandı. Hiçbir şey kalmadı. Bir tek giysileriyle dışarı çıktılar” diye konuştu.

Evlatlarının evini yakan şahısların mahallede herkesi tehdit ettiklerini öne devam eden baba Kırtay, “Bunlar mahallede ellerinde silahla geziyorlar. Gasp, hırsızlık yapıyorlar. Bunların biran ilkin bulunmalarını isterim. Bağlantılarının da bulunmalarını isterim. Yeşilbağlar ve Bahçelievler mahallelerine dadanmış durumdalar. Ceza almalarını isterim. Devletimize güveniyorum. Eğer bizlere bir şey olursa bunlar yapmıştır zira benim düşmanım yok” ifadelerini kullandı.  (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.