Öldürüldükten sonra tacizi engellediği ortaya çıktı, evi taziyeye gelenlerle doldu

Vaka, 3 Nisan günü akşam saatlerinde Sur ilçesindeki Anzele Parkında meydana geldi. Ergün Arslan, parkta G.S. adlı kız çocuğunun fotoğrafını çekmiş olduğu iddiasıyla, bir grup tarafınca 3 yerinden bıçaklandı.

Dövülüp yaralı halde sokaklarda gezmiş olduğu anlamış olur güvenlik kamerasına yansıyan Arslan, kaldırıldığı hastanede kan kaybından yaşamını yitirdi. Ergün Arslan kentte toprağa verildi

Vakayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında polis tarafınca gözaltına alınan 7 kişiden Baran Eren (23) ile S.D. (16) ve E.H.T. (16) tutuklandı.

Soruşturma kapsamında tacize uğramış olduğu iddia edilen G.S.nin de ifadesine başvuruldu. G.S.ye Ergün Arslanın resminin gösterildiği, fotoğrafı çekenin Ergün Arslan olmadığını söylediği açıklandı.

Arslanın kardeşi Süleyman Arslan da vakadan sonrasında kendisini değişik biri olarak tanıtıp gittiği mahallede çevredekilerle konuştuğunu, ağabeyinin kızlara söz atanlara tepki gösterince çıkan arbedede öldürüldüğünü öğrendiğini söylemiş oldu.

EVE GELİP GİDENLER VAR, DESTEK VERİYORLAR

Gerçek ortaya çıkınca Arslan ailesinin evi taziye ziyareti ve destek için gelenlerle doldu. Arslanın kardeşi Süleyman Arslan, Şu an evimizde taziyemiz devam ediyor. Bizde taziye bölgeleri 3 gün sürer fakat devam ediyor. Eve gelip gidenler var, destek veriyorlar. Yanımızda olduklarını belirtiyorlar. Hepsinden Tanrı razı olsun diye konuştu.

Ergün Arslanın eşi Azize Arslan da hakkaniyet istediğini belirterek, Eşime atılan iftiraların kaldırılmasını isterim. Eşim o şekilde bir şey yapmaz. Ben ondan böyle bir durum görmedim. Benim içim yandı onların da içi yansın. Ben başka bir şey söylemiyorum. Taziyemiz devam ediyor, sevenlerimiz oldukca. Öyleki bir durum olsaydı kimse bizim kapımızı açmazdı. Kimse taziyemize de gelmezdi. Ben şahsen kendim bile gözyaşı dökmezdim. Kimse de taziye kurmazdı ona. Eşim hayvanseverdi. Ben idam ve hakkaniyet isterim. Bu işin peşini de bırakmıyorum ifadelerini kullandı.

Anası Zübeyde Arslan da idam istediğini dile getirerek, Tanrı rızası için, ben kanser hastasıyım. Oğlum devamlı beni hastaneye götürüp getirirdi. Ben bunların idamını isterim dedi.

KEDİSİ ÖLDÜ, ONU GÖMDÜK FATİHA OKUDUK, BÖYLE BİR İNSANDI

Oturmuş olduğu binanın görevlisi Mehmet Laçin de Ergün Arslanın hayvansever bulunduğunu anlatarak, şunları söylemiş oldu:

Bigün beni aradı. Kürek var mı, diye sordu. Ben de hayırdır ne yapacaksın dedim. Kedisinin öldüğünü ve buraya gömeceğini söylemiş oldu. İkimiz toprağı kazdık, kediyi gömdük. Üzerini kapattık, Fatiha bile okuduk. Bana dedi ki kesinlikle bu tarafı ne kazacaksın ne de kimse karışacak. Bu şekilde bir insandı.

Mahalle esnafı Hüseyin Atsız da Ergün Arslanı 25 yıla yakındır tanıdığını kaydederek, Üstüne karacılık atıldı. Allaha oldukca şükür ki aslı astarı olmayan çıktı. Taziye evde devam ediyor. Dostlar geliyor, alnımız da ak dedi.

Komşuları Fatma Ay da Ergün Arslanın sevenlerinin oldukca bulunduğunu ve her insanın üzüldüğünü söylemiş oldu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.