“Öldürdükten sonra eve dönüp, yemek yedim”

Manisanın Salihli ilçesinde yaşayan ve Kula ilçesinde tavuk yetiştiriciliği icra eden, evli, 2 çocuk babası Yunus Şahin, geçen 15 Martta Kuladaki evinden 45 AGA 177 plakalı otomobiliyle ayrıldı. Şahin, bir süre evine dönmeyince yakınları polise yitik suç duyurusunda bulunmuş oldu. İhbar üstüne harekete geçen polis ekipleri plakadan yola çıkarak otomobilin izini sürdü.

Takımlar, Şahinin otomobilinin son olarak Turgutlu ilçesinde görüldüğünü tespit etti. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, Şahine ilişik otomobili başka bir kişinin kullandığını belirledi. Polisin takip edeni sonucu otomobili kullanan Ö.G., önceki gün durdurulup, gözaltına aldı.

İTİRAF ETTİ

Polisteki sorgusunda cinayeti işlediğini itiraf eden Ö.G., Şahini aralarında çıkan irdelemenin peşinden Turgutlu ilçesi Sarıbey Mahallesi Gediz Kenarı mevkiindeki kendisine ilişik tarlada tabancayla vurduğunu, cesedini tarladaki kasa ve çalılarla beraber yakıp, ondan sonra gömdüğünü söyledi. Ö.G.nin ifadesinden yola çıkan polis ekipleri, Ö.G.nin gösterdiği yerde yaptıkları aramada Şahinin toprağa gömülü, yanmış cansız bedenini buldu.  Takımlar, tarafınca gömüldüğü yerden çıkarılan Yunus Şahinin cansız bedeni otopsi yapılmak suretiyle İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.  Vakayla ilgili soruşturmayı derinleştiren takımlar, Ö.G.nin ağabeyi A.G.i de gözaltına aldı. Soruşturmayı daha da derinleştiren polis, cinayetin peşinden evine dönen Ö.G.yi yeniden vaka yerine götürdükleri belirlenen ağabeyi A.G.nin peşinden kuzenleri M.Y. de ertesi gün gözaltına alındı.

CİNSEL TACİZ İDDİASI

Şüphelilerden Ö.G., polisteki ifadesinde vaka günü Yunus Şahin ile bağ evine geldiğini belirtip, Bağ evinin önündeki tarlada beraber alkol aldık. Bir süre sonrasında uyuya kalmışım. Yunus Şahinin cinsel taciziyle uyandım. Aramızda münakaşa çıktı. Tabancamla Şahinin başına 3 el ateş ettim. Cesedini otomobilin kılıfları, tarlada bulunan kasa ve çalılarla yaktım. Peşinden Sarıbey Mahallesindeki evime dönerek, yiyecek yedim. Peşinden da ağabeyim A.G. ve kuzenim M.Y.den beni bağ evine götürmelerini istedim. Peşinden da otomobilimi, çalıların arasına sakladım dedi.

Gözaltına alınan 3 şüpheli, polisteki işlemlerinin peşinden Turgutlu Devlet Hastanesine götürülüp, sıhhat kontrolünden geçirildikten sonrasında adliyeye sevk edildi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir