Okullar ne zaman kapanıyor 2022? Yaz tatili ne zaman başlıyor?

Ara dinlence ve bayram tatili peşinden yoğunlaşan ders ve imtihan maratonunun ne vakit sona ereceğini merak eden öğrenciler ile veliler okullar ne vakit kapanıyor sorusuna cevap arıyor. İşte yaz günleri yaklaşırken yaz tatili planlarını belirlemek isteyen öğretmenlerin ve öğrencilerin merak etmiş olduğu soruların cevapları.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR?

*1. dönem ara tatili 15-19 Kasım,

*Sömestr tatili 24 Ocak-4 Şubat,

*2. dönem ara tatili 11-15 Nisan,

* Karneler 17 Haziran 2022de dağıtılacak

OKULDA YÜZ YÜZE EĞİTİM ZORUNLU MU?

2021-2022 eğitim öğretim döneminde uzaktan eğitim seçeneği bulunmuyor. Eğitimler karşı karşıya olacak şekilde başlamış olacak.

Ulusal Eğitim Bakanı Özer, yalnız mazereti dolayısıyla karşı karşıya eğitime katılamayacak öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu vasıtasıyla eğitime devam edileceğini belirtti.

“YÜZ YÜZE EĞİTİMLE BİTİRECEĞİZ”

Ulusal Eğitim Bakanı Özer, çeşitli programlara katılmak suretiyle geldiği kentte, Ordu Valiliğini ziyaret etti. Çiçekle karşılanan Bakan Özer, Valilik Onur Defterini imzaladı.

Gazetecilere izahat icra eden Özer, karşı karşıya eğitime devam edeceklerini söylemiş oldu. 434 derslikte karşı karşıya eğitime ara verildiğini belirten Bakan Özer, “7 Şubatta başlamış olduğumuz 2021-2022 eğitim-öğretim senesinde aynı kararlılıkla karşı karşıya eğitime devam ediyoruz. Sıhhat Bakanlığı ve kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, okullarımızda tüm önlemleri alarak inşallah bu süreci karşı karşıya eğitimle bitireceğiz.

“TOPLAM SAYININ BİNDE BİRİNİN ALTINDA”

Bugün itibarıyla 850 bin dersliğimizin yalnız 434ünde olay sebebiyle karşı karşıya eğitime ara verdik. Şu demek oluyor ki şu anda bizim eğitim sistemimizde bulunan dersliklerin toplam sayısının binde birinin oldukca altında, ‘Omicron varyantı sebebiyle karşı karşıya eğitime ara verilmiş oldu.

İnşallah Sıhhat Bakanlığının önermiş olduğu önerilere harfiyen riayet ederek tüm okullarımızda iyi mi birinci dönemde 5 ay hiçbir kesintiye uğramadan eğitime devam ettiysek inşallah bu dönem de karşı karşıya eğitime kararlılıkla uyarak nihayetlendireceğiz. Ben bu süreçte öğretmenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.