Okul bahçesinde drift yapan sürücülere 27 bin 375 lira ceza

İlçenin Saraçlı Mahallesi’nde bulunan bir ortaokulun bahçesine gelen minibüs sürücüsü, arkadaşları olduğu öğrenilen ortalama 15 kişilik genç grubun önünde drift halletmeye başladı.

Minibüs sürücüsünün drift yapmış olduğu sırada okul bahçesinde bulunan arkadaşları o anları cep telefonlarına kaydederken, yaşanabilecek bir kazanın ise kaçınılmaz olduğu görüldü.

Karla kaplı okul önünde aynı saatler içinde değişik iki vasıta sürücüsü, okulun bir başka bölgesine araçlarıyla geldi. Kullandıkları araçlarla drift halletmeye çalışan sürücüleri ise yanlarında bulunan arkadaşları cep telefonlarıyla çekmeye başladı.

Tehlikeli eğlencede kazaya davetiye çıkarılırken, drift anları ise okulun güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Yaşananlar sonrası suç duyurusu üstüne vaka yerine gelen Ünye İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları araştırmalar neticesinde vasıta plakaları tespit edilen 3 sürücüye toplamda 27 bin 375 lira yönetimsel para cezası uyguladı. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir