Öğrencisinin el ve kol hareketi yaptığı öğretmen: Çocukları affettim

Ankaranın Sincan ilçesindeki hususi lisede eğitim gören 10uncu derslik talebesi, ders esnasında İngilizce öğretmeni Eyup Sağlıkın karşısında dans ederek çeşitli hareketler yapmış oldu. Bu sırada yaşananları cep telefonuyla kayıt altına alan başka bir talebe de görüntüleri toplumsal medyada paylaştı. Ankara İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü, toplumsal medyada tepki çeken görüntüler üstüne soruşturma başlattı.

ÇOCUKLARI AFFETTİM

Eyup Sıhhat, 35 senelik eğitimci bulunduğunu ve emekli olduktan sonrasında hususi okulda vazife hayata geçirmeye başladığını belirterek şu şekilde konuştu:

* Salı günü 10uncu sınıfların dersine girmiştim. Normalde okulda telefon yasak; fakat öğrenciler bazı İngilizce kelimelerin anlamına bakar diye telefon kullanmalarına müsaade ediyordum.

* O sırada ders anlatırken ve notlara bakarken çocuğun birinin yanıma geldiğini ve yüzümde bir şeyler yaptığını fark ettim. Dans falan ediyordu. Ben de ansızın karşımda görünce şok oldum.

* Hakikaten ne yapacağımı bilemedim, çocuğun elinden tuttum ve yerine oturttum. Ertesi gün başka bir kız talebe de para kazanmak amacıyla bunu toplumsal medyaya atmış.

* Sonrasında görüntüyü çeken çocuk, ailesi ve öteki çocuk gelip özür diledi. Ben evlatları affettim; fakat soruşturma sonucunda ne olacak bilemiyorum.

KENDİMİ SUÇLUYORUM

Öğrencileriyle arasının iyi bulunduğunu ve ufaklıklara sevgiyle yaklaştığını ifade eden Sıhhat, şu şekilde konuştu:

* Meydana getirilen şey eğitim camiasına, öğretmenlere, devlete karşı bir saygısızlık; fakat bu çocuktur, bunlar eğitimde olur. Sadece ben bu vakada kendimi de suçluyorum.

* Ben 35 senelik bir öğretmen olarak, bu öğrencilerin annesini babasını da okutmuş bir öğretmenim. Acaba ben bu evlatların anne-babasına bu sevgi ve saygıyı niçin veremedim? Ben kendimi suçlu buluyorum.

* İyiliği Allahtan fenalığı kendinden bil ayeti uyarınca kendimi oldukça suçlu buluyorum. Şundan dolayı devamlı ders, ders, ders diye çocuk yetişmez; davranış verememişim ben ufaklıklara.

* Ben burada kimseyi suçlamıyorum. Biz büyüğüz, affederiz. Bunlar bizim ülkenin evladı. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir