Odessa’dan yola çıkan Türk konvoyu Romanya sınırına ulaştı

Rusyanın Ukraynaya düzenlemiş olduğu saldırılar şiddetlenerek devam ederken, ülkede cenk hattında mahsur kalan Türk vatandaşlarının tahliyesi son hızıyla devam ediyor. Kafileler halinde planlı bir halde Ukraynanın Odessa kentinden Türkiyeye yola çıkan Türk konvoyunun ilk kafilesi, Romanya sınıra yakın bir bölgede durdu.

Konvoydaki Türk vatandaşları otobüslerden inerek, 6-7 kilometre yürüdükten sonrasında Romanya sınırına ulaşarak geçişlik denetim noktasına vardı. Polis eşliğinde gerçekleşen ilerleyişte herhangi bir problem yaşanmazken, ülkeye varan kafilenin Romanya’dan Türkiye’ye feribotla erişmesi planlanıyor.

Vatandaşlar, feribot ile seyahat için lüzumlu hazırlıkları yaparken, feribot yolculuğu hemen hemen başlamayan Türk kafilesini tedirgin bekleyişi ise devam ediyor.

Öte taraftan Ukraynada, 24 Şubat’ta süregelen ve yoğun bir halde devam eden saldırılar sonrasında ülkede yaşamış olduğu kabul edilen 20 bin Türk vatandaşı için Türk yetkililer tarafınca emek harcamalar başlatılmıştı. Emek harcamalar kapsamında ise Türk vatandaşları kafileler halinde Ukraynadan tahliye edilmeye başlanmıştı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir