Odessa’da yaşamını yitirenlerin sayısı 8’e yükseldi

Rus ordusunun, Ukrayna’nın Odessa şehrinde düzenlemiş olduğu saldırıda yaşamını kaybedenlerin sayısı 8’e terfi etti.

Odessa’da yaşamını yitirenlerin sayısı 8’e yükseldi

Rus ordusunun Ukrayna’ya yönelik saldırıları sürüyor. Ukrayna’nın Odessa şehrine düzenlenen saldırılarda yaşamını kaybedenlerin sayısının 8’e yükseldiği açıklandı.

Odessa Belediye Başkanı Gennadiy Truhanov arama kurtarma çalışmalarının devam etmiş olduğu görüntüleri yayınlayarak yapmış olduğu açıklamada, “Arkamda duran yapı Ruslar tarafınca askeri hedef olarak tanımlanıyor. Aralarında 3 aylık çocuğun da bulunduğunu 8 kişinin ölümü gerçekleşti. Kız evladı daha yaşamı göremedi. Hayvanlar aynı cehennemde şeklinde yandılar” ifadelerini kullandı.

Rus ordusunun Odessa’ya düzenlemiş olduğu saldırıda ilk belirlemelere bakılırsa 5 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu, 18 kişinin ise yaralandığı açıklanmıştı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ise düzenlenen basın toplantısında, Odessa şehrinin ikinci bir Mariupol olma riskine işaret ederek, “Odessa da Mariupol şeklinde olur mu evet olabilir. Rus ordusunun binlerce tank ve zırhlıları var. Moldova’ya kadar koridor açacaklar. Onların duracaklarına inanmıyorum” ifadelerini kullanmıştı.
Ukrayna istedi, Almanya '3. Dünya Savaşı çıkar' dedi İlginizi Çekebilir Ukrayna istedi, Almanya ‘3. Dünya Savaşı çıkar’ dedi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.