New York metrosu saldırganının kimliği belli oldu: Başına ödül kondu

ABD, ülkenin en popüler kentlerinden New Yorktaki metroya düzenlenen saldırının şokunu yaşıyor New York kentindeki Brooklyn metro istasyonunda bu sabah düzenlenen silahlı hücum hakkında izahat icra eden New York Polis Departmanı (NYPD), saldırının terör eylemi olarak soruşturulmadığını aktardı.

NYPD, “New Yorkta bu sabah 36ıncı Cadde metro istasyonunda meydana gelen bir silahlı hücum vakasını soruşturuyoruz. Metrolarımızda şu anda malum hiçbir patlayıcı aygıt bulunmadığına dair halkı temin etmek istiyoruz. Bu vaka terör vakası olarak soruşturulmuyor” dedi.

50 BİN DOLAR ÖDÜL VAR

Saldırının arkasındaki nedenin hemen hemen bilinmediğini ifade eden NYPD, saldırıdaki yaralı sayısının 16’ya yükseldiğini aktararak, 10’unun sıhhat durumunun iyi bulunduğunu, 5inin sıhhat durumunun ise “eleştiri sadece stabil” bulunduğunu belirtti.

Yetkililer saldırının arkasında 62 yaşındaki Frank James adlı bir insanın olabileceği şüphesi bulunduğunu deklare etti. Jamesin Philadelphiada bir minibüs kiraladığı ve Brooklyne geldiğini ve hücum vakasının civarlarında aracın bulunduğunu duyurdu.

Yetkililer hemen hemen Jamesin yakalanmadığını açıklarken, şüphelinin yakalanmasına destek olacak kişilere 50 bin dolar ödül verileceğini de belirtti.

Jamesin saldırıdan ilkin toplumsal medya üstünden evsizlik ve evsizlerle ilgili rahatsız edici paylaşımlar yapmış olduğu da tespit edildi.

GAZ MASKESİ TAKIP SALDIRMIŞ

Metro istasyonundaki görgü tanıkları saldırganın sakince gaz maskesi takarak saldırıyı gerçekleştirdiği ve rastgele ateş açmış olduğu açıklandı. Saldırganın gaz bombası kullandığı ve metronun kapısının açılmadığı için yolcuların içeride saldırganla mahsur kalmış olduğu da açıklandı.

Öte taraftan saldırının yaşandığı yerin yakınında bulunan kiralık araçta araştırma icra eden yetkililer 380 kalibrelik bir tabanca ve fazlaca şarjör bulunduğunu da belirtti. Saldırganın 36ncı caddede gözden kaybolduğu aktarılırken bölgede hiçbir kamera olmadığı da kayıtlara geçti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.