Neşet Ertaş filmine aileden itiraz geldi

‘Bozkırın Tezenesi’ olarak tanınan halk ozanı Neşet Ertaş’ın yaşamının beyazperdeye aktarılacağının duyulmasıyla Neşet Ertaş’ın kız kardeşi Nadiye Ertuğrulda bu tartışmalara tepki göstererek açıklamada bulunmuş oldu.

Çekilecek olan filme karşı olduklarını söyleyen Neşet Ertaş’ın kız kardeşi Nadiye Ertuğrul, “Abim sağlığında da film istemedi. Abim filme gerek yok dedi. Ben her şeyimi Türkiye’ye aslına bakarsanız anlattım diye de konuşmuştu. Birileri film yapılmasını istiyor fakat abim bunu zamanında kabul etmedi. Abimin kabul etmediği filmi ikimiz de istemiyoruz diye konuştu.

Merhum bozlak ustası Neşet Ertaşın kız kardeşi Nadiye Ertuğrul, kardeşinin filminin yapılmasına ve bu mevzuda çıkan tartışmalara müsaade etmediklerini söylemiş oldu. Ertuğrul, Birileri film yapılmasını istiyor, fakat abim bunu zamanında kabul etmedi. Abimin kabul etmediği filmi ikimiz de istemiyoruz dedi.

KARŞI ÇIKMIŞLARDI

Neşet Ertaşın yaşamının kaleme alındığı ve Kültür ve Gezim Bakanlığının 2019da yayımladığı iki ciltlik Acayip Bülbül Neşet Ertaş, Yaşamı, Sanatı ve Eserleri adlı kitabından yola çıkılarak film haline getirilmesine Ertaşın ailesi karşı çıkmıştı.

Neşet Ertaşın evlatları Nigar Leyla Ertaş, Döne Ertaş, Hüseyin Ertaş ve Canan İlhan, babalarının yaşamının filme çekilmesine asla rızalarının olmadığını söyleyerek Acayip Bülbül Neşet Ertaşın çekilmemesi için dava açmıştı. Kırşehirde merhum Neşet Ertaşın oğlu Hüseyin Ertaşta izahat yaparak film için babasının sağlığında da müsaade etmediğini kamu oyuna açıklamıştı. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.