Müzik yasakları turizmciyi korkutuyor

Covid-19 salgını ile savaşım kapsamında konulmuş olan müzik yasağı, 24.00’dan  01.00’a kadar esnetildi sadece sanatçılar ve turizmcilerin tepkisi devam ediyor. CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, “Milyonlarca insanoğlunun yaşamını kazanılmış olduğu gezim sektöründe sürem açıldı. Müzik yasağının 01.00’dan sonrasında devam etmesi, turizme ve eğlence sek- törüne büyük darbe vuracak” dedi.

‘MÜZİK BİTTİ, GİDİN’ Mİ DİYECEĞİZ

“Rakibimiz olan ülkelerde insanoğlu sabaha kadar eğlenirken, biz turistlere saat 01.00’da ‘Müzik bitti, otelinize gidin’ mi diyeceğiz” diye soran Erbay, müzik yasağının kaldırılması için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Kültür ve Gezim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a çağrıda bulunmuş oldu. Erbay, “Bu yasak tamamen kalkmalı. Bir saatlik uzatma gezim sektörünün beklentisini karşılamıyor” diyerek şu şekilde devam etti:

‘O TURİST BİR DAHA GELMEZ’

“Muğla, İstanbul, Antalya, İzmir, Aydın’da milyonlarca insan gezim sektöründen evine ekmek, çocuğuna harçlık götürüyor. Bu sektör ülkemize 2019’da 35 milyar dolar girdi sağlamış oldu. Yunanistan, İspanya, Fransa şeklinde birçok gezinsel ülkeyle yarışıyoruz. Cumhurbaşkanı, turizmcinin yaşamış olduğu problemler hakkında informasyon sahibi değil. Turistler gündüz saatlerinde denize girip değişik aktiviteler yapıyor. Gece de eğlenmek için dışarı çıkıyor. Rakibimiz olan ülkelerde turistler sabaha kadar eğlenirken biz onlara saat 01.00’da ‘Müzik bitti otelinize gidin mi diyeceğiz?’ O gezgin tekrar ülkemize gelmez.”

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir