Mustafa Sarıgül: Devletimiz, 250 bin kader mahkumuna da kucak açmalı

Mustafa Sarıgül, Osmaniye C Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü önünde af çağrısı ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. Mahkum ailelerinden ve cezaevlerindeki yazgı mahkumlarından almış olduğu bilgiler, öğrendiği problemler sebebiyle 9 Nisanda bir af çağrısında bulunduğunu hatırlatan Mustafa Sarıgül, şunları söylemiş oldu:

* O günden bu yana çağrıyı tekrarlıyorum. Bugün de bu amaçla buradayım. Yaptığım af çağrısının üç öne sürülen sebebi var.

* Son yıllarda yaşanmış olan ekonomik kriz, işsizlik, eşitsizlik, haksızlık, geçim sıkıntısı ve kutuplaşma sebebiyle cemiyet gerilmiş, cemiyet huzursuz, toplumsal barışa ihtiyacımız var. Cezaevleri doldu, taştı.

* 7 kişilik koğuşlarda 30- 40 yurttaşımız kalmakta. Yargılamaların birazcık acil yapıldığını, pandemi koşulları içinde dosyalara yeteri kadar bakılmadığı mevzusunda da yoğun şikayetler almaktayız. Bu gerekçelerle bugün Osmaniyeden tüm siyasal partilere bir kez daha çağrıda bulunuyorum.

* Gelin hep beraber bir af çıkaralım. Devletimizin kuvvetli ve adil bulunduğunu, vicdanlı, şefkatli ve merhametli bulunduğunu bir kere daha gösterelim.

Cezaevlerinden çıkacak olan yazgı mahkumlarına maddi ve tinsel destek yapılması icap ettiğini de ifade eden Sarıgül, Bizim devletimiz büyük devlettir. Biz devletimize, bayrağımıza, toprağımıza bağlı olan insanlarız. 5 milyon Suriyeli yurttaşımıza kucak açan devletimiz, 250 bin yazgı mahkumuna da kucak açmalı ve onlar cezaevinden çıktıktan sonrasında kesinlikle onlara lüzumlu destek yapılmalı diye konuştu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir