Muğla’da sekretere taciz davasında karar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl Başkanlığında yazman olarak vazife meydana getiren A.E., 30 Temmuz 2010 tarihinde, iddiaya nazaran sebilden su doldurmuş olduğu sırada o dönemde parti delegesi olan ve ondan sonra çekilme eden Mehmet A.nın elle tacizine uğradı.

1 çocuk anası A.E., Komiser Hamdi Bey Polis Merkezine gidip, Mehmet A.dan suç duyurusunda bulundu. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmanın peşinden şüpheli hakkında, sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel hücum suçundan Muğla 3. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Davanın karar duruşması geçen 1 Martta görüldü. Duruşmaya A.E. ile tutusuz olarak yargılanan Mehmet A. ve avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti sonucunda, suçun işleniş biçimi, işlendiği yer ve konusunu göz önünde bulundurarak Mehmet A.yı 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın duruşmadaki tutum ve davranışları göz önünde bulundurularak bu ceza 1 yıl 8 aya düşürülürken, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.