MSB’den Ayasofya açıklaması

MSB, İstanbul fethinin 569uncu yıl dönümüne ilişkin Twitterdan ileti yayımladı. Piyasaya çıkan mesajda 569 yıl ilkin fethedilen İstanbula Roma İmparatorluğunun yada Bizansın hayalini kurarak bakmak kuruntudan ibarettir. 1000 yıl öncesine hasret duyanlar kimin yayılmacı, kimin barışa engel bulunduğunu açıkça ortaya koymaktadır ifadeleri kaydedildi.

AYASOFYA, TÜRK MİLLETİNİN KORUMASI ALTINDADIR

Meydana getirilen açıklamanın devamında, Ayasofya Camiinin Türk milletinin koruması altında olduğu vurgulanarak şu ifadeler kullanıldı;

*Yüzyıllar süresince cami olarak kullanılan Ayasofya 1453ten bu yana Türk milletinin koruması altındadır. Ayasofya için güya üzülenlerin, 1500lü yıllardan kalan ve her biri kültürel birer miras olan Yunanistandaki camilerin yıkılarak yerine beyaz perde ve sergi salonu, konaklama yeri, depo yapılmasına karşı çıkmaması da iki yüzlülükle bile açıklanamayacak kadar vahim bir durumdur.

*Müslümana ölünce gömüt yeri bile vermeyen Yunanistan yönetimi, kendi halkını ham hayallerle kandırıp, kendi çıkmaz gerçeklerini örtmeye iş koşturmacasındadır. Güneş balçıkla sıvanmaz. 569 yıl ilkin İstanbulu fetheden Fatih Sultan Mehmet Hanı ve kahraman ordusunu rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir