MSB: Yiğitlerimiz, çocuklarımızı üzmeye kalkan teröristleri incitmeye devam edecek

Dışişleri Bakanlığı, İsviçre’nin Basel kentinde 23 Nisan Internasyonal Çocuk Festivalini hedef alan saldırıyla ilgili izahat yapmıştı. Bakanlığın mesajında şu şekilde denilmişti:

* İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen “23 Nisan Internasyonal Çocuk Festivali”ne yönelik olarak terör örgütü yandaşlarınca meydana gelen saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

* Bir terör örgütünün ve sempatizanlarının Avrupa’nın göbeğinde bir çocuk şenliğini hedef alacak kadar alçalmış olmaları, terör örgütünün çirkin yüzünü internasyonal kamuoyuna bir kez daha göstermiştir.

* Saldırıda yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyor, bu menfur eylemin faillerinin hızlıca adalete teslim edilerek, hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz.

MSB: KİMSE ENDİŞELENMESİN

Ulusal Müdafa Bakanlığı (MSB) da toplumsal medya hesabından terörle savaşım mevzusunda kararlılık mesajı verdi. MSBnin paylaşımında şu şekilde denildi:

* Kimse endişelenmesin. Avrupa’nın orta yerinde ufaklıklara saldıracak kadar alçaklaşan bebek katillerine, hak ettikleri cezayı korkudan saklandıkları inlerine kadar bizzat götürüyoruz!

* Yiğitlerimiz, çocuklarımızı üzmeye kalkan teröristleri incitmeye devam edecek!

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir