‘Miras’ cinayetine indirimsiz ömür boyu ve 5 yıl hapis

Vaka, 16 Eylül 2020de, Gürsu ilçesine bağlı İğdir Mahallesinde meydana geldi. Kahvede, miras sebebiyle husumetli olan Abdulsamet Öner ve Ekrem Çalım içinde çıkan münakaşa, kısa sürede kavgaya dönüştü. Abdulsamet Öner, yanında getirmiş olduğu tabanca ile ilkin Ekrem Çalıma peşinden da vakaya müdahale eden, onun uzaktan akrabalarına ateş etti.

Ekrem Çalım, Yunus Çiğhan, Cemil Tetik ve Mehmet Tutak kanlar içinde yere yığıldı. Abdulsamet Öner ise motosikletiyle firar etti. İhbar üstüne mahalleye sevk edilen sıhhat ekiplerinin yapmış olduğu kontrolde, Ekrem Çalımın yaşamını kaybetmiş olduğu belirlendi. Yaralanan Çiğhan, Tetik ve Tutak da ambulanslarla hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı. Jandarma ekiplerince ondan sonra saklandığı evde kabahat aletiyle yakalanan Abdulsamet Öner, sevk edilmiş olduğu adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM

Bursa 3üncü Ağır Ceza Mahkemesinde hakkında kasten adam öldürme suçundan dava oluşturulan Abdulsamet Önein karar aşamasına gelen yargılamasına devam edildi. Taraf avukatlarının da salonda hazır bulunmuş oldu duruşmada, daha ilkin verdiği ifadesindeki Bizim mallarımızın üstüne konmaya çalıştılar. Küfrettiler. Ölenin üstünde devamlı tabanca taşıdığını biliyordum. Elini beline atınca, korkutmak amacıyla ateş ettim. Gayem öldürmek değildi sözlerini hatırlatan Öner, son sözünde ise Kahvenin önünde, milletin içinde küfretti. Bana zarar vereceğinden korktum. Küfretmeseydi de bu vaka olmasaydı. Bu vakadan dolayı fazlaca üzgünüm. Ailesine başsağlığı arzuluyorum. Pişmanım dedi.

Mahkeme heyeti, toplanan deliller sonucunda, tutuklu sanık Abdulsamet Önere iyi hal indirimi uygulamaksızın, adam öldürme suçundan yaşam boyu, yaralamadan ise 5 yıl hapis cezası verip, tutukluluğunun devamını kararlaştırdı. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir