Minibüsün motokuryeye çarparak önünde sürüklediği anlar kamerada

Vaka, 18 Mayıs Çarşamba günü Maltepe’de minibüs yolu üstünde yaşandı. Yolda ilerleyen bir hatlı minibüsün şoförü, iddiaya gore önünde ilerlemekte olan motokurye Serkan Aktaş’a takip mesafesini hiçe sayıp onlarca defa çarparak adeta önünde sürükledi.

Yere düşmemek için kontrolünü güçlükle elde eden motokurye Serkan Aktaş, motosikletini ışıklarda durdurdu.

Arkadan gelen minibüsün çarpmasıyla motosiklet yere düştü. Motokurye Aktaş ile minibüs şoförü içinde münakaşa yaşandı.

Aktaş’ın polis çağıracağını söylemesine aldırış etmeyen minibüs şoförü sonrasında vaka yerinden uzaklaştı.

Minibüsün çarptığı motokurye Serkan Aktaş, şöyleki konuştu:

*Trafik boş şekilde aşama kaydediyor. Ben düzgüsel seyir halinde ilerlerken trafikte, şuradan başlayıp takip mesafesini asla korumadan, bana 2-3 kez temas ediyor, bana temas ede ede dengemi bozuyor. Ki motor aslına bakarsanız dengesiz oluyor.

*Motorda dengeyi bizim sağladığımızı biliyorsunuz ki aslına bakarsanız. Arada yüz metre kadar olmasına karşın takip mesafesi korumadan vura vura, ışıklar kırmızı yanmasına karşın hala takip mesafesini korumadan, ve ışıklarda durduğum halde gelip bana vurup benim motorumu düşürüyor.

*Hem canıma hem de malıma zarar veriyor. Polis çağıracağım bekle dememe karşın beklemiyor.

*Öteki minibüsçü arkadaşları gelmesinin arkasından onların taciziyle üstüme geliyorlar. Bana bir kalkışta bulundular.

*Sonrasında polisi beklemeden vaka yerinden uzaklaştılar. Bir kavga, kargaşa da olmadı. Benimle ne alıp veremediği var bilmiyorum. Canıma direkt bile bile kast etti. Adam yaralamaya giriyor.

Sulh Hususi ise “Motosiklet kullanıcıları öteki vasıta kullanıcılarıyla bir değil. Maalesef onların bedeni kendi kaportası oluyor. Bu mevzuda tüm yurttaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor. Motosikletleri fark etmeleri gerekiyor. Fakat hala bunun üstüne hala minibüsçülerle ve taksiciler arasındaki tartışmalar devamlı devam ediyor. Bundan dolayı birazcık daha dikkatli olmalarını, bu mevzularda meydana gelen kazalarda yaptırımların birazcık daha ağır olması gerekiyor. Şu sebeple her geçen gün bir kuryemizi kaybediyoruz” dedi.

Öte taraftan, minibüsün önünde ilerleyen motokuryeye çarparak önünde sürüklediği ve motosikletin yere düşmüş olduğu anlamış olur güvenlik kamerasına yansıdı. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.