Milli Saraylar’dan ‘Kaşıkçı Elması’ açıklaması

Topkapı Sarayı Müzesinde sergilenen 86 karat ağırlığında olan Kaşıkçı Elmasının çalındığına dair iddialar toplumsal medyada dalga dalga yayıldı. İddialarla ilgili olarak Ulusal Saraylar’dan sert bir izahat geldi:

TURİZMİ BALTALAMAYA YÖNELİK GİRİŞİM

Tarihî elmasların en büyüğü ve en meşhuru olarak gösterilen Kaşıkçı Elması, 2,5 senedir Topkapı Sarayı’nda tabanca koleksiyonunun yer almış olduğu Dış Gömü Kısmı’nde sergilenmektedir. Kaşıkçı Elması’nın kaybolduğu yada değiştirilmiş olduğu ile ilgili gerçek dışı iddialar, Türkiye turizminin canlanmaya başladığı şu günlere hareketliliği baltalamaya yönelik maksatlı ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik girişimlerdir.

HUKUKİ YOLLARA BAŞVURULACAK

Başkanlığımızın her türlü kontakt ve informasyon sunma kanalları kamuoyuna açıktır. Gerek basında gerekse toplumsal mecralarda yer edinen mesnetsiz ve gerçek dışı iddialarla ilgili hukuki yollara başvurulacaktır.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.