‘Milletin Sesi’ mitinginde alana girişler başladı: Önce AKP’ye oy verdim, artık oy yok

Akşam 18.00de başlamış olacak miting için vatandaşlar alana gelmeye başladı. Alanda büyük ana sahnenin haricinde 8 ekran konulurken, vatandaşlar tek bölgeden 50nin üstünde arama noktasından geçerek alana girebiliyor. Bunun yanı sıra öteki ilçelerden gelenler teknelerle de Maltepe miting alanına ulaşacak.

TÜRK BAYRAĞI, ATATÜRK VE KILIÇDAROĞLU POSTERLERİ BİR ARADA

Alanda, Canan Kaftancıoğlunun fotoğrafının olduğu oldukca sayıda pankart bulunurken alanın iki tarafına Türk bayrağı, Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk, Kemal Kılıçdaroğlu posterleri ve CHP bayrakları asıldı.

Çorlu tren katliamında yaşamını kaybedenlerin aileleri için miting alanına Hakkaniyet İstiyoruz pankartı koyuldu.

Mitingin başlamasına birkaç saat kalmasına karşın vatandaşlar alana girmeye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da toplumsal medya hesabından bir fotoğraf paylaşarak, Büyükşehir Belediye Başkanlarımız ile Florya Mustafa Kemal Atatürk Şehir Ormanı’nda buluştuk, CHP Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun ile Maltepe’de 18.00’de başlamış olacak Milletin Sesi Mitingi için yola çıkıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz notunu düştü.

Miting alanındaki vatandaşlar miting için şunları söylemiş oldu:

75 YAŞINDAYIM BÖYLE SIKINTI GÖRMEDİM

Bedri Şener (Emekli): İnsanların sıkıntısı, ülkenin gidişatı, nereye gittiğimizi bilmiyoruz. Buna ne olursa olsun çözüm üretilmeli. Karşıcılık bugün burada miting yapıyor. Saatler öncesinden gelmişiz bekliyoruz. Hava da güzel. Hem havayı değerlendirmek, açık havayı solunum etmek hem de bu sorunlara muhalefetin iyi mi çözüm üreteceğini, neler yapmak istediklerini duymak istiyoruz. 75 yaşındayım bu şekilde bir sorun görmedim. Bu ülke oldukca sıkıntılar yaşadı fakat böylesine, ipi elinden bırakmış artık. İp elinde değil. Almış başını gidiyor.

EN ÖNEMLİ PROBLEM EKONOMİ

Selva Berber: En mühim sorun iktisat. İkincisi hakkaniyet. İşsizlik, geçim, fark… Ülke paramparça olmuş durumda. Adaletin olmadığı bir ülkenin yaşam şansı sıfırdır. Mitinge Hatay’dan katılıyoruz. Dün saat altıda çıktık yola, on birde buradaydık. Adaleti korumak için çaba sarfetmek için geldik. Canan Kaftancıoğlu yalnız bir tweet atmıştır, onun haricinde bir suçu yoktur. Kabahat işleyenler dışarıda, ülkeyi kötüye götürenler, katliam işleyen dışarıda. Bir tweet yüzünden mahkum olan insanlarımız var. Bu olmaz, olmaması lazım. Kendimizi güvende hissetmiyoruz.

Gülten Yakut (Ev hanımı): Ülkenin en mühim problemi hukuksuzluk. Öncelikli problemimiz. Ondan sonrasında ekonomimiz oldukca fena oldu şu anda. Aslına bakarsan kötüydü, daha da fena oldu. İnsanlarımız aç durumda artık. Biz yargıyı, hukuku çalışalım diye savaşım verirken ekonominin de bu duruma gelmiş olması, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen vatandaşlarımızı bile ayağa kaldırmaya başladı. Mücadeleye devam edip Türkiye’yi hiç kimseye teslim etmeyeceğiz.

Meryem Pekteze: Gençlerimiz iyi olsun, hapishanede insanoğlu yatmasın. Onlar bizim canımız. Biz haram yemedik, yalan söylemez Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu da haram yemeyenlerden.

ÖNCE AKPYE OY VERDİM ARTIK OY YOK

Torun Karakaya: En mühim sorun sığınmacılar, Suriyeliler. Elimizden ekmeğimizi aldılar, yerimizi, vatanımızı aldılar. O şehitler bizlerden davacı olacak. Sayın Cumhurbaşkanı Ben kurda kuzuyu teslim etmem diyor. Bizi teslim etti. İş yok, ekmek yok, ev yok. Hep mültecilere çalışılıyor. Ilkin AKP’ye verdim, 60 yaşlarında bayanım. AKP’ye oy verdim, üye oldum fakat bu şekilde görünce, mültecileri, Suriyelileri buraya doldurdu. Sayın Cumhurbaşkanımız konuşur, niye Esad ile konuşmuyor? Yazık, yazık. O şehitler bizi perişan edecek. AKP’ye oy moy yok.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir