Millet bahçesinin ‘M’ harfini çaldı, 7 yıl hapsi isteniyor

Vaka, 21 Aralık 2021de merkez Osmangazi ilçesi Gaziakdemir Mahallesinde meydana geldi. Stadyum Caddesi üstündeki Millet Bahçesinin giriş kapısının tabelasında yazan Bursa Millet Bahçesi yazısının M harfinin çalındığını gören belediye ekipleri durumu polise bildirdi.

Şüphelinin yakalanması için emek verme başlatan takımlar, bölgede bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Kamera görüntülerinden, şüphelinin iki ayrı suçtan kaydı olan Murat Yeşilçimen olduğu tespit edildi.

Yakalanan Yeşilçimen, suçunu kabul edip, çaldırmış olduğu M harfini 35 TL karşılığında sattığını itiraf etti. Emniyetteki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edilen Murat Yeşilçimen, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

40 BİN TL ÖDEMESİ İSTENDİ 

Bursa 32nci Asliye Ceza Mahkemesince, hakkında kamu malına zarar vermek ve hırsızlık suçlarından 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava oluşturulan Murat Yeşilçimen, yargılaması esnasında, davaya müdahil olan Büyükşehir Belediyesince, daha ilkin de değişik zamanlarda çalınan değişik harflerin şüphelisi olarak değerlendirildi.

Çalınan bu harflerin toplam 40 bin TLlik bedelinin ise kendisinden öğrenim edilmesi istendi. Görülen üç duruşmaya, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) vasıtasıyla cezaevinden katılan Yeşilçimen, daha önceki hırsızlıklardan görevli olmadığını iddia ederek, maddi durumu olmadığı için de bu parayı ödeyemeyeceğini söylemiş oldu. Mahkeme, Yeşilçimenin tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Tutuklu sanık Murat Yeşilçimene, Bursa Barosu tarafınca atanan Avukat Burak Alim, müvekkilinin bir tek çaldırmış olduğu tek bir M harfinden suçlanabileceğini belirterek, belediyenin talep etmiş olduğu paraya itiraz etti. Bu itirazı kabul eden mahkeme heyeti, belediye ekiplerince belirlenen tek bir M harfinin bedeli olan 470 TL+KDV tutarının ödenmesine karar verdi.

Avukat Burak Alim, müvekkilinin maddi kazanç amacıyla harfi çalıp sattığını, M harfini çalmasında da siyasal bir amaç da taşımadığını söylemiş oldu.  (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.