Metina aşiretinde CHP’ye toplu katılım

Diyarbakır merkez ve ilçelerinde geniş nüfusa haiz olan ve senelerce AKP’ye verdiği destekle tanınan Metina aşiretinden kalabalık bir grup CHP’ye katıldı. Çınar kazasının Tilver köyünde bir araya gelen aşiret üyeleri ve köylülerin yoğun ilgi gösterdiği katılım töreni öncesinde verilen yemeğe katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile İl Başkanı Gönül Özer, aşiret hanımlarıyla bir süre söyleşi etti.

HUZURLU BİR MEMLEKET KURMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR

Türkiye’nin toplumsal ve siyasal olarak zor bir dönemden geçtiğinin altını çizen Veli Ağbaba, Genel başkanımızın başlatmış olduğu helalleşme çağrısıyla ikimiz de üzerimize düşeni yapıyoruz. Toplumda daha ilkin asla elini sıkmadığımız insanlarla bir araya geliyoruz. Şu sebeple bu topraklarda yaşayan hangi düşünceye haiz olursa olsun hepimiz kardeştir. Geçmişte hangi partiye oy verirlerse versinler, çoğumuz kardeşiz.

AKP’ye oy veren yoksul ve fukaranın evlatları da devletin kapısından geçemiyor, devlet dairesine işyar olamıyor. Kim oluyor? Bir avuç azınlık. Ya milletvekili yeğeni olacaksın, ya bakanın ya il başkanının akrabası olacaksın. Oy veren yoksul fukaraya düşen ise İŞKUR’da geçici çalışmak. Dilinden, dininden, etnik kimliğinden, siyasal görüşünden, doğum yerinden dolayı kimseyi dışlamayacağız. Birileri ballı börekli saraylarda otururken, birileri hususi uçaklarla gezi ederken çocuklarımız ayakkabısız kalmayacak.

KPSS’den 90 puan alan asla kimse elenmeyecek. Yoksul fukara içinde, yoksul insanoğlu içinde fark icra eden siyasete nalet olsun. Ikimiz de yarın iktidar olunca ikimiz de insanoğlu içinde fark yaparsak Tanrı bizlere bu iktidarı nasip etmesin. Mutlu ve rahat bir memleket oluşturmak bu topraklara borcumuzdur” dedi.

750 BİN EVDE HALEN TELEVİZYON YOK

Asla kimsenin siyasal düşüncesinden dolayı yargılanmaması gerektiğine dikkat çeken Veli Ağbaba, “Demokrasi her şeyin ilacı. Demokrasi, gençlerimizin, kadınlarımızın geleceği. Türkiyeyi ayağa kaldıracak güçlendirilmiş güçler ayrılığı ilkesinin egemen olduğu ‘güçlendirilmiş parlamenter sistem’ diyoruz.

Birileri çocuklarına giydirecek ayakkabı bulamıyor, ömründe bilgisayar tuşuna basmamış, Türkiye’de 750 bin evde halen tv yok, 3 milyon 253 bin evde web yok, fakat birileri şatafat içinde yüzmeye devam ediyor. İktidar sahiplerinin, siyasetçilerin yaşamlarına bir bakın. Bir kendinize bakın, bir de Ankara’dakilerin, İstanbul’dakilerin yaşamına bakın. Yoksul fukaranın rızkını, parasını kim kendi şatafatı için kullanıyorsa ahlaksızdır, edepsizdir, haram olsun” ifadelerini kullandı.

Ağbaba ile beraber CHP İl Başkanı Gönül Özer, Metina Aşireti Yardımlaşma, Dayanışma ve Eğitim Derneği Başkanı Aydın Pirinççioğlu, CHP’nin Çınar, Bismil, Sur, Kulp, Kayapınar, Silvan, Lice ve Bağlar İlçe Başkanları katıldı. Toplu katılım töreninde partililere rozetlerini Veli Ağbaba taktı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir