Meteoroloji’den güncel hava durumu açıklaması! Çarşamba gününe dikkat

Meteoroloji, güncel hava durumu tahminlerini toplumsal medyadan duyurdu. 5 günlük tahminleri içeren haritayla beraber meydana getirilen açıklamada, (9 15 Mayıs 2022)
Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artacağı Çarşamba gününden itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor. denildi.

Resim

Öte taraftan güncel hava durumu tahminlerine gore yurdun şimal, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer oldukca bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolunun şimal ve doğusu, Güneydoğu Anadolunun doğusu ile Sinop, Sivas, Bingöl ve Şanlıurfa çevrelerinin mahalli olmak suretiyle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Doğu Karadenizin iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolunun doğusunun yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur, yer yer kar yağışlı, öteki yerlerin azca bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Van çevrelerinde mahalli olmak suretiyle güçlü olması umut ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI 4 DERECEYE DÜŞTÜ

Meteoroloji Iğdır 16. Bölge Müdürlüğü’nce meydana getirilen son değerlendirmelere gore bölge genelinde havanın aralıklı yer yer sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği açıklandı.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 4 aşama altında seyredeceği bildirilirken, rüzgarın Kars, Iğdr ve Ağrıda kuzeyli yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette esmesi umut ediliyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir