Meteoroloji’den birçok şehre sağanak yağış uyarısı

Aralıklı yağışlarla geçen bayramın peşinden Meteorolojinin yağmur ikazları sürüyor. Yurdun batısında tesirini azaltan yağışlar Anadolunun büyük kısmında etkili oluyor. Tahminlere nazaran önümüzdeki 3 gün süresince bilhassa Cenup Doğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesinin güneyinde sağanak yağış görülecek. Yağışlar hafta başına kadar aralıklarla devam edecek.

YAĞIŞLAR YER YER KUVVETLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin oldukca bulutlu, Marmaranın doğusu, Trakya, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolunun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz kıyıları ile Adananın doğusu, Osmaniye, Hatay, Giresun, Trabzon, Erzurum, Kars, Tunceli, Bingöl ve Elazığ çevrelerinde mahalli olmak suretiyle güçlü olması planlanıyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir