Meslektaşına yumruk atan kadın polis açığa alındı

Bahçelievler, Ahmet Yesevi Caddesi üstünde saat 03.00 sıralarında denetim icra eden polisler, içinde 4 kadının bulunmuş olduğu bir otomobileden yüksek seste müzik sesi geldiğini fark etti. Bir çöp konteyneri önünde duran araçtaki hanımefendiler çöpe oldukca sayıda şişe atınca ekipteki polisler duruma müdahale etti. Polis ekibi; durdurulan araçtaki 4 hanımdan kimliklerini göstermeleri istedi. İddaya gore aracı kullanan Pınar K.’nın kendisine polis süsü vererek  “Devrem ben de sizdenim, yol verin gidelim. Kimlik vermiyorum. Otomobilde polis var” söylediği öne sürüldü.

SANA RAPOR TUTACAĞIM

Ekipteki polislerden biri sürücüyle konuşurken, arka koltuktaki Gülizar K., polis bulunduğunu söylemiş oldu. İddaya gore, polis kimliğini sallayarak “Sana ne kimlik göstereceğim alt dönem. Sana rapor tutacağım” diyerek tersledi. Bunun üstüne alkollü oldukları öne sürülen hanımefendiler için trafik ekibi çağırdı. Bu davet üstüne öfkelenen Gülizar K. ve Pınar K., araçtan inerek ekipteki polislerden İ.B.’ye hücum etti. Pınar K.’nın elindeki cep telefonuyla İ.B.’nin başına vurarak yaralanmasına sebep olduğu öğrenildi. Gülizar K.’nın ise İ.B.’nin sağ gözüne yumruk attığı iddia edildi.

ZOR SAKİNLEŞTİRİLDİLER

Polisler 2 bayanı sakinleştirmeye çalışırken, Gülizar K. ve Pınar K.‘nın “Sizi gebertirim, sizi meslekten attırırım“ şeklinde tehdit ve hakaretlerde bulunmuş olduğu öne sürüldü. Yaşananlar üstüne ekipteki polisler destek ekip istedi. Gülizar K. ve Pınar K. zorla sakinleştirildi. İki hanım ile araçtaki arkadaşları Mehtap D. ve Esra B. gözaltına alındı.

AÇIĞA ALINDI

Yakalanan kadınlardan aracı kullanan Pınar K.’nın 1.00 promil alkollü bulunduğunu öğrenildi. Gülizar K.’nın ise bir ilçede görevli polis memuru olduğu açıklandı. Emniyette işlemleri meydana getirilen hanımefendiler özgür kalırken, hakkında yönetimsel işlem başlatılan Gülizar K.’nın açığa alındığı öğrenildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.