Meral Akşener: İzin vermeyeceğim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir vatandaşın evini ziyaretinden görüntü paylaştı.

HAYAT PAHALILIĞINDAN YAKINDI

Akşener’in evinde sohbet etmiş olduğu yurttaş, yaşam pahalılığından şu ifadelerle dert yandı:

“Bugün bir büyük tüp 300 lira. Bugün gazı 10 liraya alıyor otomobil. Kışın yönetim ediyordum yaz gelecek. Bir büyük tüp 20 gün gidiyor. Tüp şimdi 300, 325 lira fakat 10 gün sonrasında 350 lira olacak. 20 günde bir 350 lira tüpe vereceğim ben. Markete gidiyorum, 100 liraya aldığım bir yumurta bir de o süzme peynir. Ben yevmiye çalışıyorum. 150 lira yevmiyeye gidiyorum. Gelinlik kızım, evlenecek oğlum var. Iyi mi yapacağım bu yaşam koşullarında? Buna bir çözüm üretilmesini isterim siz sayın büyüklerimizden.”

“HALKA İNİN, BU MESELE PARTİ ÜSTÜ”

Ziyaretten mutlu bulunduğunu belirten yurttaş, “Bu şekilde halka inin. Benim şeklinde milyonlarca insan var. Bu parti meselesi değil. Parti üstü” dedi.

AKŞENER: İZİN VERMEYECEĞİM

Vatandaşa, “Bizlere oy verin diye bir talebim yok. Onu sormaya da gelmedim” diye yanıt veren Akşener, görüntüleri toplumsal medya hesabından paylaşarak şu ifadeleri not düştü:

“Yurttaşlarımız kazanılmış olduğu parayı bugün için ucu ucuna denk getirmeye uğraşırken; İktidarın bitmek bilmeyen zam furyasıyla yarının hesabı da tutmuyor. Zorlaşan yaşam şartları karşısında asla kimsenin kulağının üzerine yatmasına, bu sorunları görmezden gelmesine izin vermeyeceğim.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir