Meral Akşener canlı yayında İmamoğlu’nun ricası açıkladı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, FOX TV canlı yayındaki Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

Akşenerin açıklamalarından mühim başlıklar:

*Bir gözlem yapacağım demiştiniz, ne gördünüz? Her şeyin oldukca sulandırılmaya çalışıldığını gördüm. Arkadaşlarımızdan içerikten oldukca zarfın üstünden bir sevinç çıkarmaya çalışıldığını gördük.

*Biz sabah erken geldik, yolda herhangi bir kapalı alan yoktu. Sayın İmamoğlu ile görüştüm.

* Kendisinin AKOMda çalışmalara devam ettiğini söylemiş oldu ve İstanbullulardan bir ricası oldu.
İmamoğlu, İstanbul halkının dışarı çıkmamasını rica etti.

RUSYA- UKRAYŞA SAVAŞI

*Keşke Antalyadaki görüşmeden bir netice çıksaydı, oldukca mutlu olurduk. Yan yana gelinmesini sıfır noktasında değerlendirmiyorum, güzel adımlar.

* Fakat netice çıkmasını ümit ederdim. Neoliberalizm denilen kapitalizmin yeni bir yöne everildiği süreçte otoriter rejimlere Batı dünyası gözlerini kapattı ve oraları ucuz birer üretim üssü görmüş oldu. Tüm otoriter rejimlere kol kanat gerdi ve gözlerini kapattı.

*Ucuz iş gücü ve üretime odaklandı. Bu şekilde olunca otoriter yönetimler yayılmaya başladı ve gelinen noktada Ukraynanı işgale teşebbüs eden bir Putin ortaya çıktı.

* Zelenskiy açık bir halde Ben seçilirsem NATOya gireceğim demiş ve yurttaş yüzde 70 oy vermiş.

* Putin diyor ki hayır sen bunu yapamazsın, ben seni işgal ederim. Sen daha ilkin de Kırımı işgal ettin. Bu şekilde bir çerçevede bizim bunu anlamamız mümkün değil. Batı dünyası ise dediğimiz çerçeveden bakmış olduğu için bu vakada sınıfta kaldı.

ERDOĞANIN NE RUSYADAN NE UKRAYNADAN VAZGEÇEMEYİZ AÇIKLAMASINA CEVAP

* Vazgeçmemek başka bir şey, Ukraynaya yönelik haksız bir işgal var biz ne yapabildik? Bu asimetrik ilişkide hiçbir şey yapamadık. Tavşan kaç tazı tut bu şekilde bir anlayış olması imkansız. Tavrımızı koyabilmeliyiz.

ZEYTİN AĞAÇLARI

*Ukrayna Rusya harbinde Rusyaya ne kadar bağımlı olduğumuz ortaya çıktı. Ayçiçek yetiştirebilirsiniz. Fakat ziraatçi bunu pahalıya satıyor diyerek dışardan almaya başladınız. Gelecek nokta bu. Covidle ders alırlar sandık. Önerilerde bulunduk. Yapmadılar.

*Fiil planları hazırladık. Bunun üstüne siz 300-500 senelik araçları sökeceksiniz maden için sonrasında da yerine dikeceksiniz. Birisinin böyle bir durum olabileceğini söylemesi insanlara hakarettir.

*Erdoğan her şeyi biliyorum söylediği için Ziraat Bakanı gitti. Yeni bakan ümit ederim gözlerin kapatılmış olduğu her şeyi tekrardan düzeltir ve çiftçiye destek olur.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.